PPK: Finał Pekao S.A. Pucharu Polski o godz. 15:00

Lista aktualności

PPK: Finał Pekao S.A. Pucharu Polski o godz. 15:00

W finale Pekao S.A. Pucharu Polski w Sosnowcu, zmierzą się KGHM BC Polkowice z Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Początek spotkania o godz. 15:00.

15:00 Polski Cukier AZS UMCS Lublin - KGHM BC Polkowice

Transmisja na kanale PZKosz YouTube

W finale Pekao S.A. Pucharu Polski spotkają się dwa najlepsze zespoły w ostatnich miesiącach w #ORLENBasketLigaKobiet, które po raz kolejny między sobą rozstrzygną sprawę kolejnego triumfu. Faworytem spotkania są "Pomarańczowe", które do meczu przystąpią w swoim podstawowym składzie z Stephanie Mavungą, Brianną Fraser, Draganą Stanković czy też Zalą Friskovec. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w drużynie mistrzyń Polski z Lublina, które we wczorajszym meczu półfinałowym zagrały bez m.in. Kylee Shook oraz liderki - Elin Gustavsson.

- Przed nami finałowy mecz Pucharu Polski, gdzie za rywala będziemy mieli zespół z Lublina. W żadnym wypadku nie odbieramy tego jako rewanż za mecze finałowe z poprzedniego sezonu, gdyż są to zupełnie inne dwa zespoły. Chcemy zagrać dobry mecz i skupić się na sobie, wygrywając przy tym Puchar Polski dla naszych kibiców. Zdrowie nam dopisuje, więc mam nadzieję, że będziemy dziś na parkiecie w pełnym składzie i znowu będziemy się cieszyć dobrą koszykówką tak jak wyglądało to wczoraj - mówi przed meczem Karol Kowalewski, trener KGHM BC Polkowice.

- W tym meczu musimy podjąć duże ryzyko, a jeśli to się powiedzie będziemy w grze. , że to zespół z Polkowic jest zdecydowanym faworytem. Jednak po wczorajszym meczu półfinałowy powiedziałem drużynie, że to tylko jeden mecz i tu u zawsze wszystko może się zdarzyć - stwierdza Krzysztof Szewczyk, trener Polski Cukier AZS UMCS Lublin.

Bilety do kupienia na eBilet.pl oraz bezpośrednio przed meczem w kasach