Enea AZS Politechnika Poznań z wygraną i awansem

Enea AZS Politechnika Poznań po emocjonującym meczu pokonała SKK Polonię Warszawa i tym samym przypieczętowała awans do play-off z 7. miejsca.

Enea AZS Politechnika Poznań - SKK Polonia Warszawa 87:82

STATYSTYKI

Bardzo zacięte było spotkanie w Poznaniu, gdzie górą 87:82 były mające już zapewniony awans do play-off gospodynie. Po pierwszej połowie 6 – punktową przewagę miał zespół prowadzony przez trenera Wojciecha Szawarskiego, jednak po zmianie stron dobra końcówka trzeciej kwarty dała na tablicy wyników remis po 57. W ostatnich 10 minutach gry SKK Polonia wyszła na prowadzenie, lecz przełomowe dla końcówego wyniku i wygranej gospodyń było trafienia Aishy Sheppard oraz Agnieszki Skobel (68:67).

Amerykanka rzuciła w całym meczu 23 punkty, natomiast Skobel zakończyła mecz z dorobkiem 19 punktów. Po drugiej stronie skuteczne były Kayla Wells (31 punktów) oraz Anna Pawłowska (26 punktów).