MB Zagłębie wyrównuje stan rywalizacji

MB Zagłębie Sosnowiec pokonało w drugim meczu Ślęzę Wrocław, wyrównując stan rywalizacji ćwierćfinałowej na 1-1. Decydujący mecz odbędzie się w niedzielę o godz. 18:00 we Wrocławiu.

(5) MB Zagłębie Sosnowiec - 1KS Ślęza Wrocław (4) 75:68

STATYSTYKI

Stan rywalizacji: 1-1 (do dwóch zwycięstw)

Kolejny mecz: 3.03, godz. 18:00 1KS Ślęza Wrocław – MB Zagłębie Sosnowiec

Początkowe minuty spotkania stały pod znakiem gry kosz za kosz, jednak pod koniec pierwszej kwarty seria punktowa Ślęzy dała 6 – punktowe prowadzenie. W kolejnych minutach również przewagę miała drużyna z Wrocławia, schodząc na dłuższą przerwę z dość dobrą zaliczką punktową (37:28). Po zmianie stron gra wyrównała się jeszcze bardziej, a Zagłębie punkt po punkcie zaczęło odrabiać straty. Prowadzenie (60:59) w 34 minucie dało trafienie Aleksandry Wojtali, a seria punktowa 7:0 w ostatnich minutach przypieczętowała zwycięstwo. Jessica January zakończyła spotkanie z dorobkiem 26 punktów, 7 zbiórek i 7 asyst, natomiast 22 „oczka” i 13 zbiórek było dziełem Quinn Urbaniak-Dornstauder. W zespole z Dolnego Śląska najskuteczniejsza była Schaquilla Nunn – 23 punkty i 14 zbiórek.

???? MB Zagłębie Sosnowiec wygrywa z Ślęza Wrocław i wyrównuje stan rywalizacji na 1-1 ???? Decydują o awansie do półfinałów...