Trener Krzysztof Szewczyk zostaje na kolejny sezon w Lublinie

Lista aktualności

Trener Krzysztof Szewczyk zostaje na kolejny sezon w Lublinie

Lubelski zespół w nadchodzącej kampanii poprowadzi trener Krzysztof Szewczyk, który w sezonie 2022/2023 wywalczył pierwszy, historyczny tytuł mistrzowski dla biało-zielonych.

Krzysztof Szewczyk jest związany z AZS-em UMCS Lublin już od dziesięciu lat. Prowadził lubelską ekipę na poziomie ekstraklasy w latach 2014-2017 oraz od 2019 roku nieprzerwanie aż do dzisiaj. To pod jego wodzą klub osiągał historyczne sukcesy takie jak Mistrzostwo Polski (2023), Wicemistrzostwo Polski (2022), Superpuchar Polski (2023) oraz Puchar Polski (2016). Sukcesy w ostatnich latach sprawiły, że rosły ambicje i oczekiwania. Tym bardziej więc miniony sezon pozostawił spory niedosyt. Wierzymy jednak, że w nadchodzącym sezonie lubelska ekipa pod wodzą trenera Szewczyka znów będzie walczyć o najwyższe cele.

- Na pewno po kilku tygodniach rozmów, weryfikacji tego, co się wydarzyło, podjęliśmy decyzję o kontynuowaniu współpracy. Wierzymy, że trener, który od wielu lat udowadniał, że potrafi zbudować zespół i grać z najlepszymi o najwyższe cele, potrafi się dostosować do warunków takich, jakie mamy. Wierzymy, że da radę zbudować ten zespół od nowa i w nowym sezonie powalczyć o kolejne trofea dla AZS-u UMCS Lublin. Na pewno ten sezon był ciężki zarówno dla kibiców, jak i całego klubu. Mam nadzieję, że wyciągnęliśmy wnioski i dziś będziemy mogli wspólnie krok po kroku budować nowy, oparty na sprawdzonych, ale też solidnych graczach zespół na kolejny sezon – tłumaczył Rafał Walczyk, prezes AZS-u UMCS Lublin.

- Po rozmowie z prezesem ustaliliśmy, że tę współpracę będziemy kontynuowali. Mamy pewne nieskończone rzeczy po ostatnim sezonie. Ten sezon nie był udany, chcemy, żeby to wyglądało lepiej. Zobaczymy jaki skład nam się uda zbudować, co będzie miało oczywiście związek z budżetem. Będziemy chcieli walczyć znowu w każdym meczu tak, jak zawsze – mówił Krzysztof Szewczyk, trener Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin.