Olga Trzeciak wraca na swój piąty sezon w Lublinie

Lista aktualności

Olga Trzeciak wraca na swój piąty sezon w Lublinie

Kolejny powrót do Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin po rocznej przerwie. Biało-zielone barwy ponownie przywdzieje Olga Trzeciak.

Trzeciak to mierząca 183 centymetry skrzydłowa, która już za kilka dni (28 maja) będzie obchodzić swoje 24. urodziny. W Polskim Cukrze AZS UMCS Lublin występowała w latach 2019-2023 i w tym czasie sięgnęła po mistrzostwo i wicemistrzostwo kraju. Na parkiecie zawsze była tą zawodniczką od czarnej roboty, ale nie bała się także brać na siebie ważnych rzutów. Przez cztery lata gry w biało-zielonych barwach wystąpiła w 82 spotkaniach ligowych oraz 13 meczach na poziomie EuroCup Women.

Miniony sezon spędziła w niemieckiej Bundeslidze, gdzie grała dla Herner TC. Łącznie wystąpiła w 20 spotkaniach a jej średnie to 3.8 punktu, 2.4 zbiórki oraz 0.8 asysty.

Szukaliśmy zawodniczki, która będzie łączyła grę na pozycjach ,,3″ oraz ,,4″. Szczególnie na tej drugiej będziemy z niej mocno korzystać. Ma dobre warunki fizyczne. Zna zespół i miasto. Zawsze, gdy była dobrym duchem drużyny. Statystyki punktowe nie odzwierciedlają jej roli na boisku, ale jest to bardzo inteligentny gracz. Potrafi naprawiać błędy innych i grać zespołowo w ataku oraz w obronie. To dla drużyny jest bardzo ważne, dlatego cieszę się, że wróciła do grania w Lublinie – tłumaczy Krzysztof Szewczyk, trener Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin.

⛹ #ORLENBasketLigaKobiet - Olga Trzeciak wraca do AZS UMCS Lublin ???? ORLEN Bank Pekao S.A. Suzuki Polska Enea Aerowatch Poland Molten Polska #kgs Polski Cukier #ORLEN #ORLENTeam #Enea

Opublikowany przez ORLEN Basket Liga Kobiet Sobota, 25 maja 2024