Trzeciak, Strautmane, Miskiniene oraz Ryan - trwa budowa drużyn #OBLK (2)

Lista aktualności

Trzeciak, Strautmane, Miskiniene oraz Ryan - trwa budowa drużyn #OBLK (2)

W #ORLENBasketLigaKobiet sezon został zakończony i obecnie drużyny budują swoje składy przed kolejnym, co oznacza duży w tranferach. Do #OBLK przychodzą nowe zawodniczki, a inne zmieniają kluby.

Do zespołu z Lublina wraca Olga Trzeciak, która tylko na rok rozstała się z zespołem prowadzonym przez trenera Krzystofa Szewczyka. 183 centymetrowa skrzydłowa, sięgnęła razem z AZS UMCS po jedyne do tej pory mistrzostwo Polski! Przez cztery lata gry w zespole wystąpiła łącznie w 82 meczach na parkietach #ORLENBasketLigaKobiet, a także 13 na poziomie EuroCup Women.

W zespole z Wrocławia pierwszą nową zawodniczką została Robby Ryan, która z powodzeniem grała w tym sezonie w szwedzkiej Lulea Basket. Amerykanka była liderką drużyny rzucając średnio 19,7pkt/m! Trener Arkadiusz Rusin obrał kierunek „szwedzki”, co póki co się sprawdza. W ubiegłym sezonie w zespole bardzo dobrze prezentowała się pozyskana z Norrkoping Dolphins Alexa Held

Barwy ale nie ligę zmienia Laura Miskiniene, która z Pomorza i zespołu VBW Arka Gdynia przenosi się do Lublina. Doświadczona Litwinka już od sześciu lat rywalizuje na polskich parkietach, grając również w drużynach z Torunia i Bydgoszczy. Teraz czas na Lublin, gdzie przede wszystkim przyda się jej doświadczenie z gry w EuroCup Women.

W Ślęzie Wrocław zostaje Digna Strautmane, która wracając po kontuzji może zaliczyć do bardzo udanych poprzedni sezon. Łotyszka rzucała średnio 8,2pkt/m i zbierała 5,2 piłki na mecz, lecz dużo ważniejsza była jej przydatność dla zespołu. Pierwszy sezon po kontuzji zazwyczaj nie pokazuje pełnego obrazu danej zawodniczki, jednak już w kolejnym… z całą pewnością będziemy widzieć jeszcze lepszą grę Strautmane.