Ullmann, Stouplava, Jakubiuk - trwa budowa drużyn #OBLK (3)

Lista aktualności

Ullmann, Stouplava, Jakubiuk - trwa budowa drużyn #OBLK (3)

W #ORLENBasketLigaKobiet sezon został zakończony i obecnie drużyny budują swoje składy przed kolejnym, co oznacza duży w tranferach. Do #OBLK przychodzą nowe zawodniczki, a inne zmieniają kluby.

Pochodząca z Czech, silna skrzydłowa – Natalie Stoupalova ma 25 lat i ostatni sezon spędziła w zespole Żabiny Brno. Natalie to również etatowa reprezentantka swojego kraju na arenie międzynarodowej. - Razem z trenerem Philipem oraz Tomkiem szukaliśmy gracza, który na pozycji “4” może zagrać 1x1, a także “rzucić” za 3 punkty. Natalia przy swoim wzroście 188cm jest bardzo mobilna. Do tego ciągle się rozwija i jest graczem bardzo uniwersalnym. Trochę porównuję ją do Sonji Greinacher, która niegdyś grała u nas i była takim “cichym killerem" - komentuje transfer Agnieszka Bibrzycka, menager VBW Gdynia.

W zespole z Lublina drugi sezon spędzi Dominika Ullmann, która w ubiegłym roku wybrana została MVP meczu o Superpuchar Polski! Ullmann uchodzi za jedną z bardziej utalentowanych polskich koszykarek swojego pokolenia. Spośród młodych Polek była praktycznie pierwszym wyborem trenera Krzysztofa Szewczyka na mecze Orlen Basket Ligi Kobiet. Wystąpiła w 17 spotkaniach, z czego aż 15 rozpoczęła w pierwszej piątce. Jej średnie wyniosły 6.8 punktu 1.5 zbiórki oraz 0.9 asysty. Ogromne doświadczenie dały jej także rozgrywki Euroligi Kobiet, w których wystąpiła dwunastokrotnie. Jej umiejętności cenią również selekcjonerzy młodzieżowych reprezentacji Polski, do których jest regularnie powoływana.

Do Gdyni po sześciu latach wraca Anna Jakubiuk. Skrzydłowa to aktualna wicemistrzyni Polski i ma odgrywać kluczową rolę w przebudowanym zespole znad morza. Po raz ostatni Jakubiuk grała bowiem dla VBW Gdynia w sezonie 2017.18.

Ostatni sezon to gra w zespole z Gorzowa Wlkp., gdzie w 26 meczach zdobywała średnio 8,0pkt/m, a do tego dokładała 3,9zb/m i 1,5as/m. Z zespołem z Gorzowa wywalczyła srebrny medal, co jest jej największym sukcesem w dotychczasowej, seniorskiej karierze.