Gorzów to mój drugi dom! Wiktoria Kuczyńska zostaje w AZS!

Lista aktualności

Gorzów to mój drugi dom! Wiktoria Kuczyńska zostaje w AZS!

Wiktoria Kuczyńska podpisała kontrakt na sezon 2024/2025 z KS AZS AJP Gorzów! Dla absolwentki gorzowskiego Akademickiego Liceum Mistrzostwa Sportowego będzie to już szósty rok spędzony w barwach gorzowskich koszykarek!

Wiktoria Kuczyńska na parkietach polskiej ekstraklasy zadebiutowała w barwach PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów w sezonie 2019/2020, z gorzowskim zespołem wywalczyła dwa brązowe medale Energa Basket Ligi Kobiet oraz srebrny medal Orleb Basket Ligi Kobiet w ostatnim sezonie. Z młodzieżowymi zespołami m.in mistrzostwo Polski U18, srebrny i brązowy medal mistrzostw Polski U22 i srebrny medal Młodzieżowego Pucharu Polski. W 2018 roku została wybrana MVP mistrzostw Polski U18. Wika jest absolwentką gorzowskiego Akademickiego Liceum Mistrzostwa Sportowego.

"Bardzo dobrze czuję się w Gorzowie. Mam wrażenie, że jest to taki mój drugi dom. Znam trenerów, system grania, więc te aspekty odpowiadają mi, żeby zostać w AZS. W ostatnim sezonie zdobyłyśmy wicemistrzostwo Polski, więc apetyt rośnie w miarę jedzenia. Mam nadzieję, że nadchodzący sezon będzie dla nas równie udany, a może i nawet lepszy" - mówi Wiktoria Kuczyńska.

⛹ #ORLENBasketLigaKobiet - Wiktoria Kuczyńska kolejny sezon spędzi w zespole wicemistrza Polski AZS AJP Gorzów...

Opublikowany przez ORLEN Basket Liga Kobiet Poniedziałek, 10 czerwca 2024

W ostatnim sezonie Orlen Basket Ligi Kobiet Wiktoria Kuczyńska zagrała w 26 spotkaniach, na parkiecie spędziła ponad 340 minut i notowała średnio 2 punkty i 1.2 asysty. Warto podkreślić, że młoda polska rozgrywająca bardzo ważną rolę odgrywała w systemach defensywnych, co przełożyło się na 15 przechwytów. Wika w ostatnim sezonie zadebiutowała też w EuroCup Women, gdzie zagrała w 6 spotkaniach.

"W nadchodzącym sezonie mam zamiar dawać drużynie, to co umiem najlepiej. Bardzo się cieszę, że zostaje w Gorzowie i już nie mogę się doczekać kolejnych spotkań w Arenie Gorzów, bo wiem, że nasi kibice nie zawiodą i będzie to dla nas kolejny udany sezon. Do zobaczenia na naszych spotkaniach, bo z Waszym wsparcie ruszymy po kolejne zwycięstwa" - dodała Wiktoria Kuczyńska.