Maria Burliga najlepszą zawodniczką młodzieżową OBLK 2025/2026
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Maria Burliga najlepszą zawodniczką młodzieżową OBLK 2025/2026

Maria Burliga z MB Zagłębia Sosnowiec została najlepszą zawodniczką młodzieżową ORLEN Basket Ligi Kobiet sezonu 2025/2026. Koszykarka odebrała nagrodę podczas Gali OBL i OBLK.

,

Jej koszykarska droga rozwija się wzorowo – od rodzinnego Krakowa, przez Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Łomiankach, aż do ORLEN Basket Ligi Kobiet.

Świetna postawa na ekstraklasowych parkietach zaowocowała także debiutem w seniorskiej reprezentacji Polski ????????. Przed nią kolejne wyzwanie – EuroBasket U20, do którego przygotowuje się już od kilku tygodni.

Nagrodę podczas Gali ORLEN Basket Ligi Kobiet wręczyła Elżbieta Nowak, Wiceprezeska Zarządu PZKosz.

- Dziękuję za to wyróżnienie. Szczególne podziękowania należą się moim rodzicom i siostrze, którzy wspierają mnie na każdym etapie mojej koszykarskiej kariery. Szczególnie dziękuję trenerom i dziewczynom z Sosnowca, za pomoc w rozwoju i zbieraniu doświadczenia na parkietach OBLK. Nagrodę dedykuje dziadkowi, który pokazał mi wiele sportów i rozwijał moją koszykarską pasję - powiedziała Maria Burliga.

Maria, gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!