Kamila Borkowska najlepszą polską zawodniczką OBLK 2025/2026
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Kamila Borkowska najlepszą polską zawodniczką OBLK 2025/2026

Kamila Borkowska z LOTTO AZS UMCS Lublin została najlepszą polską zawodniczką ORLEN Basket Ligi Kobiet sezonu 2025/2026.

,

Ważny element w talii Karola Kowalewskiego. W Lublinie pojawiła się wraz z Nowym Rokiem, znacząco wzmacniając siłę podkoszową Akademiczek. Często romansowała z double-double, w fazie play-off będąc solidnym punktem swojego zespołu. Sympatyczna zawodniczka z Mysłowic zgarnia kolejną nagrodę podczas podsumowującej sezon Gali. Przed rokiem okazała się najlepszą młodą zawodniczką.

- Jest to kolejny rok, w którym odbieram wyróżnienie podczas Gali podsumowującej sezon. Jest to dla mnie ogromy zaszczyt. Z każdym rokiem moja kariera się rozwija. Szczególne podziękowania w tym miejscu należą się trenerom i koleżankom z drużyny. Przyjęli mnie w połowie sezonu i pozwolili wkomponować się w zespół. Nagrodę dedykuję rodzicom, którzy wczoraj obchodzili 25-lecie ślubu – powiedziała Kamila Borkowska.

Nagrodę, której patronem i sponsorem jest OTCF S.A. - właściciel marki 4F, wręczył Michał Czechowicz, Teamwear Director marki 4F. Kamila otrzymała dedykowaną statuetkę OBLK oraz voucher na zakupy w sklepach 4F.