,

Minimalna porażka gorzowianek

W pierwszym meczu silnie obsadzonego turnieju w rosyjskim Kursku zespół KSSSE AZS PWSZ Gorzów przegrał z miejscowym Dynamem 59:61.

,

Cały mecz był bardzo wyrównany, a o zwycięstwie gospodyń zadecydowała trzecia kwarta wygrana przez nie 20:16. Trener Dariusz Maciejewski tak skomentował to spotkanie: - To był bardzo wyrównany mecz. Oba zespoły zagrały mocno w obronie, dlatego wynik nie jest zbyt wysoki. W trzeciej kwarcie minimalnie lepsze były nasze rywalki, ale to my mieliśmy ostatnią piłkę. Jednak Christelle, po indywidualnej akcji i minięciu przeciwniczki, nie trafiła z dobrej pozycji. Dogrywka była więc na wyciągnięcie ręki. Christelle bardzo dobrze zagrała na tablicach. 15 zbiórek przeciwko tak silnym zawodniczkom, jakimi są Rosjanki, może zrobić wrażenie. Troszkę słabiej wypadła Carrie, ale być może miała tylko gorszy dzień. Z nowych zawodniczek bardzo dobrze też zagrała Gosia Babicka. KSSSE AZS PWSZ Gorzów - Dynamo Kursk 59:61 (12:12, 14:14, 16:20, 17:15) Punkty dla AZS PWSZ: Carrie Moore 11, Katarzyna Czubak 11, Justyna Żurowska 7, Agnieszka Szott 7, Christelle N'Garsanet 7 (15 zb.), Małgorzata Babicka 6, Aleksandra Chomać 4, Barbara Kaszewska 3, Joanna Czarnecka 3.