,

Przegrana MTK

Dzisiaj w Pabianicach doszło do meczu kontrolnego pomiędzy miejscowym MTK, a Energą Katarzynki Toruń. Zawodniczki z grodu Kopernika wygrały ten sparing po zaciętej walce 86:70.

,

Pabianiczanki w pierwszej połowie wręcz nie istniały, a zawodniczki z Torunia robiły co chciały na parkiecie. Po 20. minutach gry na tablicy widniał wynik 51:28 dla "Katarzynek". Zmiana stron zmieniła nieco obraz pojedynku. Miejscowe zaczęły grać agresywniej, waleczniej, a przede wszystkim bardziej zespołowo i ambitnie. Wciąż co prawda widać było zagubienie w rozgrywanych akcjach, problemy z rozstawieniem zespołu. Pabianiczanki w trzeciej kwarcie zdobyły 25 punktów, a przyjezdne 16. Ostatnia odsłona to nadal walka zawodniczek MTK, choć torunianki spokojnie dowiozły prowadzenie do końca i wygrały 70:86. Na słowa uznania w drużynie z Pabianic zasługuje Ludmiła Lubarska, rogrywająca, która dużo widzi i nieźle kieruje zespołem oraz młode zawodniczki: Marta Błaszczyk, Ewelina Gala, Joanna Bogacka oraz Katarzyna Szymańska. Dużo pracy przed sobą ma najwyższa koszykarka MTK - Ukrainka - Diana Matwiejeva. Z ławki rezerwowych spotkanie oglądała najbardziej doświadczona zawodniczka MTK, Renata Piestrzyńska, która boryka się z kontuzją stopy. W zespole z Torunia gra była koszykarka Pabianic, Alicja Perlińska, a szkoleniowcem jest drugi trener minionego sezonu, Dariusz Raczyński.