,

Turniej w Lesznie: dzień drugi

W sobotnim meczu, kończącym cały leszczyński turniej, spotkały się zespoły Dudy PWSZ Leszno i Cukierków Odry Brzeg. Podobnie jak w pierwszym spotkaniu leszczynianek, mecz ten był zacięty tylko do końca pierwsze połowy.

,

Pierwszą kwartę miejscowe zaczęły z impetem. Daria Mieloszyńska dwoma celnymi rzutami za dwa i trzy punkty otworzyła wynik spotkania. Później jednak ambitnie grające koszykarki z Brzegu, odrobiły część strat i kwarta zakończyła się tylko dwupunktową wygraną Dudy. Po krótkiej przerwie gospodynie zawodów ponownie zaczęły sukcesywnie powiększać przewagę punktową. Dzięki dobrze grającym w tym czasie zagranicznym koszykarkom z drużyny brzeskiej, różnica była nadal stosunkowo niewielka i wyniosła 13 punktów. Druga połowa to już wyraźna przewaga ekipy z Leszna. Celne "trójki", przewaga w zbiórkach i doskonale wyprowadzany szybki atak sprawiły, że zawodniczki z Brzegu straciły szanse na korzystny wynik w tym meczu. Końcowy rezultat 85:57 pokazał rzeczywisty stosunek umiejętności w tym meczu pomiędzy obiema drużynami. Spotkanie pomimo swojego sparingowego charakteru był momentami dość zacięte. Zanotowano nawet dwa niesportowe przewinienia. Z kolei Agnieszka Makowska i Martyna Koc pokazały byłemu pracodawcy, że potrafią grać na wysokim poziomie i ich przejście do Leszna było strzałem "w dziesiątkę". Daria Mieloszyńska udowodniła natomiast, tak jak w poprzednich spotkaniach kontrolnych, że jej ściągnięcie do Leszna, zamiast Nikity Bell, było doskonałym transferem. Kibice w kuluarach mówią już o niej „biała Nikita”, choć za kilka miesięcy, to Nikita Bell być może, zostanie w Lesznie na cześć Mieloszyńskiej nazwana „czarną Darią”. Duda PWSZ Leszno - Cukierki Odra Brzeg 85:57 Duda: Mieloszyńska 23, Makowska 21 Budnik 9, Siwczak 9, Koc 8, Krysiewicz 7, Żytomirska 4, Talarczyk 2, Król 2, Krzywicka 0, Soroczyńska 0. W Cukierkach najlepiej punktowały: Dworskaya 17 , Jurlagina 15, Clyburn 8.