,

MTK pokonało ŁKS

Nasze koszykarki po zaciętym i emocjonującym sparingu pokonały teoretycznie mocniejszy zespół ŁKS Łódź 71:68. Jutro zostanie rozegrany rewanż. Tym razem gospodarzem będzie zespół ŁKS, a spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

,

Pabianiczanki od początku narzuciły swój styl i swoje tempo gry, wygrywając pierwszą dziesiątkę 21:13. Druga kwarta należała jednak do drużyny gości. "Ełkaesianki" stanęły ciaśniej w obronie i miały celniejsze oko. Mozolne odrabianie strat przyniosło efekt w 18. minucie spotkania, kiedy to osobiste Agnieszki Wilk dały pierwsze prowadzenie zespołowi zza miedzy - 34:33. Przed przerwą jeszcze cztery punkty powędrowały do ŁKS i po 20. minutach na tablicy było 33:38. Po zmianie stron prym wiodły koszykarki przyjezdne, ale zawodniczki MTK swoją nieustępliwością i ambicją skutecznie utrudniały grę rywalkom. W połowie ostatniej ćwiartki dwa osobiste Katarzyny Szymańskiej dały remis 61:61. Podbudowane tym koszykarki MTK już nie odpuściły, zagrały konsekwentnie do końca, w efekcie wygrywając 71:68. MTK Pabianice - ŁKS Siemens AGD Łódź 71:68 MTK: Marta Błaszczyk 17, Ludmiła Lubarska 15, Diana Matwiejeva 14, Katarzyna Szymańska oraz Ewelina Gala po 11 oraz Katarzyna Salska 3. Grały jeszcze: Aleksandra Szałecka, Marta Hałęza oraz Joanna Bogacka. ŁKS: Sylwia Wlaźlak 20, Katarzyna Kenig 11, Julia Saszko 8, Agnieszka Wilk i Dorota Piątkowska po 7, Milena Owczarek 6, Edyta Koryzna 5 oraz Karolina Rykowska i Birute Dominauskaite po 2.