,

10 "oczek" Breitreiner

Drużyna Niemiec z Anne Breitreiner w składzie pokonała reprezentacje Czech 54:47! Duży wkład to zwycięstwo miała zawodniczka Lotosu, która zgromadziła w tym spotkaniu 10 punktów.

,

Oprócz zdobyczy punktowych, Breireiner miała 5 zbiórek. Także trzy razy asystowała lepiej ustawionym partnerkom z drużyny. Niemki głównie dzięki bardzo dobrej grze w obronie, a także skutecznej walce pod tablicami, toczyły bardzo wyrównaną walkę przez całe spotkanie. O wszystkim jednak zadecydowało ostatnie 10 minut meczu. Po trzeciej kwarcie na tablicy widniał wynik 38:38. W ostatniej odsłonie skuteczniejsze okazały się jednak Breitreiner i spółka, wygrywając tę partię meczu 16:9, a także całe spotkanie. Liderką w ekipie niemieckiej w tej potyczce była Linda Frohlich - 18 punktów, 10 zbiórek, 3 przechwyty. W niedzielę reprezentacja Niemiec zagra z Turcją.