,

Turniej w Gorzowie: Dynamo pokonało Dniepr

W pierwszym dniu turnieju rozgrywanym w Gorzowie Wielkopolskim, Dynamo Kursk pokonało Dniepr Dniepropietrowsk 74:55. Jutro pierwszy zespół AZS-u zmierzy się z Dnieprem, a rezerwy AZS-u z Dynamem.

,

Oba zespoły rozpoczęły spotkanie bardzo nerwowo. Dużo było walki o piłkę i chaotycznych nieskładnych akcji. Jako pierwsze sytuacje na parkiecie opanowały zawodniczki Dynama, które objęły w tej fazie meczu kilkupunktowe prowadzenie. Pierwszą kwartę wygrało Dynamo Kursk 18:11. Początek drugiej kwarty to nadal bardzo wyrównana gra. Bardzo składne akcje podkoszowe zarówno z jednej jak i z drugiej strony co chwila nagradzane były brawami publiczności na hali AZS. Po bardzo efektownej kwarcie wynik do przerwy brzmiał 41:32 dla Dynama Kursk. Po przerwie podopieczne Anatolija Myshkina nie zwalniały tempa. W połowie trzeciej kwarty Ukrainki przegrywały momentami nawet 15 punktami. Ostatecznie tą część gry wygrał jednym punktem zespół rosyjski i przed ostatnim starciem tylko cud mógł odmienić losy rywalizacji. Jednak nic nadzwyczajnego się nie wydarzyło. Koszykarki z Kurska systematycznie powiększały swoją przewagę aby ostatecznie zwyciężyć 74:55 Zmaganiom zawodniczek przyglądał się trener gorzowskiego zespołu Dariusz Maciejewski który tak oto przedstawił przyczynę tak wysokiej porażki Ukrainek: - Na dzisiejszej grze odbiła się ich 33-godzinna podróż. Dopiero dziś o 6 rano dotarli do Gorzowa co na pewno odbiło się na ich postawie i nie był to zespół jaki pamiętam z turnieju w Kursku. Myślę, że jutro zespół z Dniepropietrowska będzie zdecydowanie trudniejszym przeciwnikiem i zapowiada się ciekawa rywalizacja. Przegraliśmy z nimi w Kursku i teraz bardzo chcemy się zrewanżować. Jutro do gry przystępują gospodynie turnieju koszykarki AZS. Pierwszy zespół AZS-u zmierzy się o godzinie 18 z Dnieprem. Wcześniej o godzinie 16 rezerwy AZS-u zagrają z Dynamem. Wszystkich kibiców gorąco zapraszamy na halę przy ul. Chopina w Gorzowie Wlkp. Czekają nas niemałe emocje. Dynamo Kursk – Dniepr Dniepropietrowsk 74:55 (18:11, 23:21, 14:13, 19:10) Punkty dla Dynama: Lapteva 8, Krasnoshek 1, Maksimenko 3, Skidan 4, Gvozdeva 9, Bocharova 21, Aleshkina 14, Fomina 2, Vedlya 6, Makhlina 2, Psazeva 4. Punkty dla Dniepra: Liaszkowa 14, Sazonienko 2, Jachina 7, Dyszyljan 13, Kisieljeva 8, Pokojowa 9, Boronowa 2