,

Turniej w Toruniu: dzień drugi

W drugim dniu turnieju, który odbywa się w Toruniu INEA AZS Poznań gładko wygrała z Arcusem SMS Łomianki 94:63. Swój mecz wygrało także CCC, które okazało się lepsze od serbskiego Spartaka Subotica. Udanie zaprezentowała się Petra Stampalija, która jest najnowszym wzmocnieniem ekipy z Polkowic.

,

Arcus SMS PZKosz. Łomianki - INEA AZS Poznań 63:94 (16:24, 18:23, 12:20, 17:27) Arcus: O. Tomiałowicz 19 (4x3), A. Kotnis 10, M. Kaczmarska 9 (1), A. Śnieżek 6, K. Ćwiklińska 1 oraz K. Sosnowska 6, M. Jasnowska i K. Bednarczyk po 4, A. Dziwińska 3 (1), K. Kowalewska 1, A. Bogusz i A.Soszyńska po 0. AZS: M. Sibora 25 (5), J. Jarkowska 15, M. Ciecierska 11, R. Aleliunaite-Jankowska 10, W. Idczak 5 (1) oraz M. Wdowczyk 12, P. Dąbkowska 10, A. Pamuła 6 (1), A. Rafałowicz i M. Myćka po 0. W pierwszym piątkowym meczu zespół Arcusa SMS-u PZKosz. Łomianki wysoko przegrał z ekipą AZS-u INEI Poznań. Koszykarki prowadzone przez Romana Habera bardzo dobrze rozpoczęły to spotkanie i po 3 minutach, po trafieniu Joanny Jarkowskiej, prowadziły już 13:5. W kolejnych minutach poznanianki powiększały przewagę, by po pierwszej kwarcie prowadzić 24:16. Podobny przebieg miały kolejne części gry. Na uwagę zasługuje dyspozycja rzutowa Moniki Sibory po przerwie. Rozgrywająca AZS-u w ciągu 4 minut trzeciej kwarty trzykrotnie trafiła zza linii 6,25 m. Ona też była najskuteczniejszą koszykarką spotkania. W zespole SMS-u z dobrej strony pokazała się zdobywczyni 19 punktów Oliwia Tomiałowicz. CCC Polkowice - Spartak Subotica 80:71 (14:15, 20:15, 21:20, 25:21) CCC: P. Stampalija 11, A. Szyćko 9 (1), J. Jeziorna 9, M. Gajewska 7 (1), V. Bortelova 3 (1) oraz N. Brackett 20, I. Jasnowska 13 (3), Ł. Tomczak 6, F. Carvajal 2, E. Paździerska 0. Spartak: M. Ścekić 18, J. Veselinović 14, V. Erak 13, S. Orożović 9, J. Andelić 5 oraz I. Bakalić i T. Ajduković po 4, D. Lukać i K. Budimcević po 2, J. Kovaćević i A. Ćabarkapa po 0. Drugie spotkanie rozegrane w hali ZSPS i VIII LO w Toruniu było bardziej zacięte. Niespodziewanie młody zespół Spartaka Subotica walczył jak równy z równym z ekipą CCC Polkowice. W pierwszej kwarcie wynik niemal przez cały czas oscylował wokół remisu. Ostatecznie Serbki prowadziły po 10 minutach 15:14. Jeszcze w połowie drugiej części gry było 28:24 dla Spartaka po trafieniu Maji Ścekić. Od tego momentu polkowiczanki zdobyły osiem punktów z rzędu (sześć z nich rzuciła Justyna Jeziorna) i wyszły na prowadzenie 32:28. Cztery punkty różnicy utrzymały się do przerwy. Po zmianie, w 27 min., koszykarki z Subiticy doprowadziły do remisu po 45. Końcówka kwarty należała jednak do podopiecznych Andrzeja Nowakowskiego i przed decydującą kwartą CCC prowadziło 55:50. Trzy celne rzuty za 3 punkty, w tym dwa Ilony Jasnowskiej i jeden Marty Gajewskiej, sprawiły, że polkowiczanki prowadziły już 63:50. Rywalki odrobiły nieco strat, ale nie były w stanie odebrać zwycięstwa.