,

Turniej w Toruniu: Jarkowska show

Energa Toruń i INEA AZS Poznań mają na koncie po dwa zwycięstwa po porannych meczach trzeciego dnia turnieju koszykarek rozgrywanego w hali ZSPS i VIII LO w Toruniu. Torunianki wysoko pokonały Arcus SMS PZKosz. Łomianki 99:55, a poznanianki okazały się lepsze od ekipy CCC Polkowice 76:66.

,

Energa Toruń – Arcus SMS PZKosz. Łomianki 99:55 (29:13, 15:10, 31:17, 24:15) Energa: E. Tłumak 15 (2x3), A. Marczewska 14, M. Alexis 10, N. Moore 9 (1), A. Perlińska 8 oraz J. Chełczyńska 15 (1), L. Taylor 8, B. Predehl i J. Grabowska po 7, P. Bajerska, J. Zielińska i L. Kowalenko po 2, K. Januszek 0.
SMS: O. Tomiałowicz 12 (2), M. Kaczmarska 8, K. Ćwiklińska 7 (1), A. Dziwińska 4, A. Kotnis 2 oraz M. Jasnowska 7 (1), A. Śnieżek 5, K. Bednarczyk 3 (1), K. Sosnowska, A. Bogusz i K. Kowalewska po 2, A. Soszyńska 0. Podopieczne Dariusza Raczyńskiego po raz drugi w turnieju odniosły wysokie zwycięstwo. Tym razem toruniankom nie sprostały uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Już w 6 min spotkania gospodynie prowadziły 15:4, a najskuteczniejsze okazały się Emilia Tłumak i Anna Marczewska. Kolejne minuty pierwszej części gry wyglądały podobnie. W 8 min. Torunianki prowadziły 21:7, a na koniec po akcji 2+1 Meredith Alexis było 29:13. Również w drugiej kwarcie zawodniczki Energi nie zwalniały tempa i systematycznie powiększały przewagę, a także „wyłączyły” z gry najskuteczniejszą zawodniczkę SMS-u we wczorajszym meczu Oliwię Tomiałowicz. W barwach torunianek na parkiecie pojawiły się wszystkie zawodniczki wpisane do protokołu. Końcówka meczu należała do Joanny Chełczyńskiej, która w ostatnich pięciu minutach spotkania zdobyła aż jedenaście punktów z piętnastu całej drużyny i Energa wygrała 99:55. INEA AZS Poznań – CCC Polkowice 76:66 (15:17, 30:18, 14:16, 17:15) AZS: J. Jarkowska 28, M. Sibora 14 (2), M. Ciecierska 8, B. Krupska – Tyszkiewicz 6, R. Aleliunaite – Jankowska 1 oraz W. Idczak i M. Wdowczyk po 6, A. Pamuła 4, P. Dąbkowska 3 (1).
CCC: I. Jasnowska 13 (2), V. Bortelowa 11, P. Stampalija 7, M. Gajewska 6, J. Jeziorna 3 oraz A. Szyćko 11, Ł. Tomczak 9 (1), N. Brackett 6, E. Paździerska 0. Drugie przedpołudniowe spotkanie było bardziej zacięte. Początek meczu należał do poznanianek, które w 2 min. prowadziły już 7:2, a wszystkie punkty rzuciła Joanna Jarkowska. Polkowiczanki nie poddały się jednak i zabrały się za odrabianie strat. W końcówce tej kwarty po trafieniu Anny Szyćko wyszły na prowadzenie 14:13. Ostatecznie pierwsza część gry zakończyła się wynikiem 17:15 dla CCC. Do 16. min. wynik oscylował wokół remisu, później jednak popisowo zagrały poznanianki. Przez 4 minuty rzuciły trzynaście punktów tracąc jedynie cztery i na przerwę schodziły przy prowadzeniu 45:35. Po zmianie stron sytuacja się odwróciła. To polkowiczanki rzuciły dwanaście „oczek”, tracąc jedynie dwa i w 25 minucie było po 47. Sygnał swoim koleżankom dała Jarkowska, która zdobyła sześć punktów z rzędu. Później punkty dla AZS-u zdobywały jeszcze Anna Pamuła i Weronika Idczak, a polkowiczanki odpowiedziały tylko trafieniami Łucji Tomczak i Marty Gajewskiej. To sprawiło, że poznanianki prowadziły po 30 minutach 59:51. Ostatnia część gry była wyrównana. Podopieczne Andrzeja Nowakowskiego nie były w stanie zmniejszyć przewagi, a z kolei koszykarki prowadzone przez Romana Habera kontrolowały przebieg meczu i ostatecznie wygrały 76:66. W popołudniowych spotkaniach Spartak Subotica zagra z Arcusem SMS-em PZKosz. Łomianki (godz. 17), a Energa Toruń zmierzy się z CCC Polkowice (19).