,

Turniej w Gorzowie: Wielkie emocje

Druga drużyna AZS-u nie sprostała Dynamu Kursk przegrywając 46:94. Natomiast podopieczne Dariusza Maciejewskiego, we wzbudzającym ogromne emocje spotkaniu, okazały się lepsze od ekipy Dniepropietrowska.

,

W pierwszym meczu drugiego dnia turnieju w Gorzowie Wlkp. zmierzyły się zespoły AZS II PWSZ Gorzów Wlkp. i Dynama Kursk. Od pierwszych sekund ton na boisku nadawały zawodniczki Dynama. Gorzowianki wzmocnione zawodniczkami ekstraklasowego zespołu AZS - Joanną Czarnecką oraz Aleksandrą Chomać nie potrafiły przeciwstawić się wysokim zawodniczkom z Kurska. Po pierwszej kwarcie przegrywały już 10:29. W kolejnych częściach meczu nie było lepiej. Mimo bardzo ambitnej gry młodych gorzowianek ostatecznie AZS II PWSZ przegrał 46:94. W zespole Anatolija Myszkina aż pięć zawodniczek zdobyło powyżej 10 punktów. Najskuteczniejszą zawodniczką meczu była Swietłana Maksimienko, która zdobyła 15 punktów. W pokonanym zespole na pewno należy pochwalić Agnieszkę Kaczmarczyk (9 pkt.) oraz niesamowicie waleczną Justynę Maruszczak. AZS II PWSZ Gorzów Wlkp. - Dynamo Kursk 46:94 (10:29, 14:23, 14:18, 8:24) AZS II PWSZ Gorzów Wlkp.: Kaczmarczyk 9, Chomać 7, Czarnecka 4, Strzelecka 3, Kaszewska 2, Trębicka 7, Maruszczak 6, Pietraszek 5, Iwanowicz 2, Rutkowska 1, Łodygowska 0, Chaliburda 0. Dynamo Kursk: Maksimienko 14, Szipakina 13, Krasnoszek 12, Wedlia 11, Psażewa 10, Bocharowa 8, Aleszkina 8, Pristupa 5, Maklina 5, Gwozdiewa 4, Fomina 3, Laptiewa 1. W drugim dzisiejszym meczu ekstraligowy KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. zmierzył się z Dnieprem Dniepropietrowsk. Początek spotkania należał do zawodniczek z Ukrainy. Drużyna z Dniepropietrowska pokazała że trudy podróży ma już za sobą i zamierza walczyć o każdą piłkę w meczu. Natomiast w grze gorzowianek było dużo chaosu oraz niedokładności. Odzwierciedleniem takiej gry było 26:14 dla Dniepra po pierwszej kwarcie. Drugie 10 minut w wykonaniu gorzowianek było już zdecydowanie lepsze. Wysoka obrona oraz skuteczniejsze rzuty sprawiły, że tę część AZS wygrywa 16:11 i przed przerwą na tablicy widniał wynik 37:30 dla Dniepropietrowska. Po przerwie podopieczne Dariusza Maciejewskiego niesione dopingiem gorzowskiej publiczności zabrały się do odrabiania strat. Świetne zawody rozgrywała Christelle N’Garsanet, która królowała na tablicach. Po 3 kwartach strata gorzowianek wynosiła już tylko 3 punkty. Ostatnie 10 minut to już popis akademiczek. Gorzowianki trafiały z niemal każdej pozycji, a Ukrainki nie wytrzymywały presji. W pewnym momencie sędzia musiał przerwać spotkanie na kilka minut gdyż trener Dniepra wbiegł na parkiet i bardzo ostentacyjnie sprzeciwiał się decyzji arbitrów. Ostatecznie KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. udanie zrewanżował się Dnieprowi za porażkę na turnieju w Rosji i wygrał całe spotkanie 66:61. W zespole AZS trudno wskazywać najlepsze zawodniczki. Kapitalne zawody rozegrała Christelle „Kiki” N’Garsanet (18 pkt.). Wracająca po chorobie kapitan Aleksandra Karpińska pokazała, że jest głodna gry w koszykówkę. Zdobyła 15 punktów i pokazała, że Carrie Moore będzie miała godną rywalkę o pozycję w pierwszej piątce. Na wielkie słowa uznania na pewno zasłużyła Małgorzata Babicka, która zaimponowała ogromną walecznością. Po jednym ze starć nad łukiem brwiowym zawodniczki pojawiła się krew. Mimo tego Małgosia wróciła na parkiet i walczyła dzielnie o każdą piłkę. Dariusz Maciejewski: Przespaliśmy pierwszą kwartę, nie mogliśmy się dostosować do specyficznego stylu gry Dniepra. Dniepr gra bardzo mocno na obwodzie i nie mogliśmy nadążyć za nimi, dużo wygrywały 1 na 1 i stąd się wzięło to 26 punktów. Kiedy postawiłem strefę szybciutko dostaliśmy rzuty z dystansu i trzeba było się w jakiś sposób dostosować do obrony. Jak zaczęliśmy bronić w układzie przekazów i agresywniej to już poszło. W ataku doszła większa pewność siebie i wygraliśmy ten mecz. Granie w takich meczach to wielka korzyść dla nas. Były emocje i trzeba było walczyć o każdą piłkę zarówno w parterze jak i w powietrzu. Nie poddaliśmy się i wygraliśmy to spotkanie, a to jest najważniejsze. KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - Dniepr Dniepropietrowsk 66:61 (14:26, 16:11, 19:15, 17:9) KSSSE AZS PWSZ: N'Garsanet 18, Żurowska 13, Szott 7, Moore 6, Czubak 3 - Karpińska 15, Ristic 3, Babicka 1, Czarnecka 0, Chomać 0, Kaszewska 0. Dniepr Dniepropietrowsk: Pokojowa 14, Jakina 14, Dyszylian 13, Żirakowa 9, Lyszkowa 7, Dubrowna 2, Kisilowa 2, Woronowa 0, Kuzmiczenko 0.