,

Turniej w Toruniu: INEA z Energą zagrają o zwycięstwo

Energa Toruń i INEA AZS Poznań zagrają w ostatnim meczu Turnieju o Puchar Prezydenta Torunia i zwycięzca tej konfrontacji wygra cały turniej. Poznanianki wygrały bowiem w rozegranym przed południem meczu ze Spartakiem Subotica 70:49 i mają na koncie trzy wygrane mecze. W drugim spotkaniu CCC Polkowice pokonało Arcus SMS PZKosz. Łomianki 100:54 i tym samym zajęło trzecie miejsce.

,

INEA AZS Poznań – Spartak Subotica 70:49 (24:11, 17:14, 11:14, 18:10). AZS: J. Jarkowska 12, A. Pamuła 9 (1x3), B. Krupska – Tyszkiewicz 6, R. Aleliunaite – Jankowska 3, M. Sibora 2 oraz W. Idczak 14, P. Dąbkowska 10, A. Rafałowicz 9 (3), M. Myćka 3, M. Wdowczyk 2. Spartak: M. Ścekić 18 (3), J. Andelić 7, T. Ajduković i S. Orożović po 2, A. Cabarkapa 0 oraz V. Erak 9, J. Veselinović 5, D. Lukać 4 (1), K. Budimćević 2, I. Bakalić i J. Kovacević po 0. Trener AZS-u Roman Haber dał odpocząć w tym spotkaniu Monice Ciecierskiej, która w poprzednim spotkaniu doznała stłuczenia mięśnia czterogłowego uda. Jego podopieczne zaczęły bardzo dobrze i w 8 min., po pięciu punktach z rzędu Pauliny Dąbkowskiej, było już 20:6 dla poznanianek. W kolejnych minutach szkoleniowiec AZS–u wpuścił na parkiet zmienniczki, które radziły sobie dobrze z ekipą Spartaka i na przerwę oba zespoły schodziły przy stanie 41:25 dla INEI. Po zmianie stron bardzo dobrze w serbskiej ekipie prezentowała się Maja Ścekić, która w trzeciej kwarcie zdobyła jedenaście punktów z czternastu całego zespołu. Poznanianki kontrolowały jednak przebieg gry i ostatecznie wygrały 70:49. CCC Polkowice – Arcus SMS PZKosz. Łomianki 100:54 (26:16, 23:10, 25:16, 26:12) CCC: I. Jasnowska 13 (1x3), V. Bortelowa 9, P. Stampalija 6, J. Jeziorna i A. Szyćko po 5 oraz Ł. Tomczak 20 (1), M. Gajewska 19, N. Brackett 15, E. Paździerska 8. SMS: O. Tomiałowicz 13, K. Bednarczyk 11, A. Kotnis 7, M. Kaczmarska 6, K. Ćwiklińska 0 oraz A. Bogusz 9, M. Jasnowska 5, K. Kowalewska 3, K. Sosnowska, A. Soszyńska i M. Olędzka po 0. W drugim przedpołudniowym spotkaniu polkowiczanki łatwo ograły uczennice SMS-u 100:54. W meczu tym w barwach ekipy z Łomianek nie zagrała Aleksandra Dziwińska, która we wczorajszym spotkaniu ze Spartakiem Subotica doznała kontuzji zerwania więzadeł krzyżowych. Ekipa CCC od początku meczu systematycznie powiększała przewagę i każdą kwartę kończyła z dorobkiem ponad 20 punktów. Z kolei podopieczne Remigiusza Kocia zdołały w każdej części gry rzucić nie więcej niż 16 „oczek”. Oprócz tego młode zawodniczki popełniały sporo błędów. Ciekawostką jest fakt, że w tym meczu kapitan CCC Ilona Jasnowska miała okazję zagrać przeciwko swojej córce Monice. W pojedynku punktowym lepsza okazała się mama, która zdobyła 13 punktów. Córka zapisała na swoim koncie pięć. Tabela przed ostatnim spotkaniem: 1. Energa Toruń 3 6 261:179
2. INEA AZS Poznań 3 6 240:478
3. CCC Polkowice 4 6 318:278
4. Spartak Subotica 4 5 243:293
5. Arcus SMS PZKosz. Łomianki 4 4 230:364