,

Gorzowianki wygrywają turniej, Żurowska MVP

W ostatnim dniu turnieju z okazji 750-lecia Miasta Gorzowa Wielkopolskiego odbyły się dwa mecze. Pierwsze spotkanie decydowało o 3 miejscu w turnieju, które ostatecznie przypadło Dnieprowi. Natomiast mecz pomiędzy KSSSE AZS PWSZ a Dynamem Kursk zadecydował o zdobyciu okazałego trofeum przez gospodynie zawodów.

,

W ostatnim dniu turnieju z okazji 750-lecia Miasta Gorzowa Wielkopolskiego odbyły się dwa mecze. W pojedynku o 3 miejsce zmierzyły się zespoły AZS II PWSZ Gorzów Wielkopolski oraz Dniepr Dniepropietrowsk. Zgodnie z przewidywaniami od pierwszych minut na boisku panowały zawodniczki mistrza Ukrainy. Szczególnie widoczna była Robbins Dyszylian, która była nieuchwytna dla młodych gorzowianek. Mimo iż w zespole AZS II PWSZ zagrały trzy zawodniczki nacodzień grające w ekstraklasowym KSSSE AZS PWSZ nie pomogło to osiągnąć dobrego rezultatu. Ostatecznie podopieczne Roberta Pieczyraka przegrały 55:103. Mimo wysokiej porażki trener AZS II Robert Pieczyrak dostrzegał pozytywne aspekty takiego meczu: - Należy się cieszyć, że możemy w takim spotkaniu uczestniczyć. Dostaliśmy lekcję koszykówki, z której na pewno wyciągniemy wnioski Pierwszy raz mogliśmy grać z tak mocnym zespołem jakim jest mistrz Ukrainy. Były fragmenty bardzo fajne w naszym wykonaniu ale były też przestoje, które powodowały, że Ukrainki zdobywały punkty seriami i dlatego była taka wielka różnica punktowa. AZS II PWSZ Gorzów Wlkp. - Dniepr Dniepropietrowsk 55:103 (12:23, 9:27, 15:27, 19:26) Punkty dla AZS II PWSZ Gorzów Wlkp.: Trębicka 9, Chaliburda 8, Kaczmarczyk 5, Strzelecka 0, Maruszczak 0, Chomać 11, Pietraszek 7, Kaszewska 4, Iwanowicz 4, Łodygowska 3, Czarnecka 2, Rutkowska 2, Punkty Dniepr Dniepropietrowsk: Dyszylian 20, Jakina 16, Lyszkowa 13, Sazonenko 13, Żirakowa 13, Kuzmiczenko 8, Pokojowa 6, Woronowa 6, Kisilowa 5, Dubrowna 3. W meczu decydującym o pierwszej lokacie w turnieju zmierzyły się ekipy Dynama Kursk i KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski. Dla gorzowianek mecz ten był okazją do małego rewanżu za poprzednie gry z Rosjankami, które zawsze kończyły się porażkami akademiczek. Początek spotkania należał do podopiecznych Dariusza Maciejewskiego. Pierwsze punkty w meczu zdobyła Katarzyna Czubak rzutem zza linii 6,25. Akcje gorzowianek były bardzo dobrze przemyślane i skuteczne. Wysoka agresywna obrona była chwilami nie do przejścia dla wysokich Rosjanek. AZS bardzo szybko osiągnął kilkupunktową przewagę i po pierwszej kwarcie było 26:14 dla akademiczek. Kolejne 10 minut to bardzo dobra gra zawodniczek Dynama. Szybkie akcje Fominy oraz dobra gra pod koszem Vedlya’i sprawiły, że przewaga AZS po dwóch kwartach stopniała do 8 punktów. Po przerwie bardziej zmotywowane do gry wyszły zawodniczki z Gorzowa. Bardzo dobra gra pod tablicami Christelle N’Garsanet pozwoliły akademiczkom wygrać tą kwartę 14:10. Ostatnie dziesięć minut to próba gonienia wyniku przez podopieczne Anatolija Myszkina. Rzuty z dystansu Fominy i trójka Maksimenko to jednak było za mało na gorzowianki. Wspierane gorąco przez gorzowską publiczność zawodniczki KSSSE AZS PWSZ pokonały Dynamo Kursk 62:54. Turniej w Gorzowie był okazją dla nowych zawodniczek AZS PWSZ na pokazanie się gorzowskiej widowni. Małgorzata Babicka która przyszła z Odry Brzeg do Gorzowa nie kryła, że zależało jej oraz koleżankom na dobrym występie: - Cała drużyna była zmotywowana. Był to nasz debiut przed sezonem przed własną publicznością. Gorzowscy kibice są coraz lepsi. Cała hala kibicuje, a to naprawdę bardzo pomaga. Bardzo się cieszymy że mogłyśmy się pokazać z dobrej strony. Chciałyśmy zwyciężyć w tym turnieju ponieważ już trzy razy przegrałyśmy z Kurskiem. Także zadowolony z postawy swoich podopiecznych był Dariusz Maciejewski: - Graliśmy z Dynamem już 3 mecze i wszystkie przegraliśmy. Jednak do tej pory nie broniliśmy tak dobrze. Kluczem do zwycięstwa była zmienność obrony i duża agresja. Odrzuciliśmy zawodniczki wysokie, które w poprzednich meczach robiły nam dużo krzywdy. Dziś były daleko od kosza i punktowały mniej, dlatego wygraliśmy. KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.- Dynamo Kursk 62:54 (26:14, 13:17, 14:10, 9:13) Punkty KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.: Czubak 8, Żurowska 8, Karpińska 6, N'Garsanet 6, Szott 5, Chomać 12, Moore 11, Babicka 2, Ristić 2, Czarnecka 2. Punkty Dynamo Kursk: Vedlya 12, Fomina 11, Psareva 8, Bocharova 7, Aleshina 4, Maksimenko 3, Shchipakina 2, Krasnoshek 2, Skician 2, Makhlina 2, Lapteva 1, Grozdeva 0. Nagroda MVP turnieju przypadła Justynie Żurowskiej z KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. Ponadto wyróżniono także najlepsze zawodniczki w każdym z zespołów. W AZS PWSZ II wyróżnienie otrzymała Claudia Trębicka, w Dnieprze Dniepropietrowsk - Robbins Dyszyljan, w Dynamie Kursk - Anastazja Fomina, natomiast w KSSSE AZS PWSZ – Christelle N’Garsanet. Turniej w Gorzowie był nie tylko sprawdzianem zawodniczek, ale też publiczności która pokazała, że jest 6 zawodnikiem drużyny, przez cały mecz głośno dopingując zawodniczki. Każdy z meczy turnieju oglądało po kilkaset osób, co z pewnością zwiastuje, że hala przy ulicy Chopina będzie wypełniona po brzegi podczas ligowych zmagań. Końcowa kolejność: