,

ME: Rosjanki mistrzyniami Europy!

Reprezentacja Rosji pokonała w finałowym starciu zawodniczki z Hiszpanii 74:68, zdobywając złoty medal na Mistrzostwach Europy, które odbywały się we Włoszech oraz bezpośrednią kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku.

,

Rosja - Hiszpania 74:68 (23:13, 21:10, 9:22, 21:23) Rosja: Ilona Korstin 18, Tatiana Szczegoliewa 14, Irina Osipowa 12, Olga Artieszyna 11, Maria Stiepanowa 8, Swietłana Abrosimowa 5, Olga Rachmatulina 4, Jelena Demiagina 2, Natalia Wodopianowa 0.
Hiszpania: Amaya Valdemoro 26, Laia Palau 18, Anna Montanana 11, Marta Zurro 5, Elisa Aguilar 3, Cindy Lima 3, Lucila Pascua 2, Isabel Sanchez 0, Laura Campis 0, Nuria Martinez 0. Rosjanki dzięki temu zwycięstwu zapisały na swoim koncie drugi w historii złoty medal mistrzostw starego kontynentu. Przed kilkoma tygodniami koszykarze rosyjscy pokonali w finale Hiszpanów, a teraz koszykarki powtórzyły sukces swoich kolegów. Amaya Valdemoro dwoiła się i troiła w tym meczu, zdobywając w nim ostatecznie 26 punktów! To jednak nie wystarczyło na doskonałą grę Rosjanek, zwłaszcza pod tablicami. Mimo, iż reprezentacja Hiszpanii walczyła do ostatnich sekund meczu, to dobrze dysponowane tego dnia w obronie Abrosimowa i spółka nie dały sobie wydrzeć upragnionego zwycięstwa z rąk. Reprezentacja Hiszpanii nie zdobyła złotego medalu, ale to Amaya Valdemoro została nagrodzona MVP turnieju za jej świetną postawę w całym turnieju i jego finale, gdzie zdobyła 26 punktów i zebrała 8 piłek. Końcowa kolejność: 1. Rosja