,

Debiutancka wygrana!

Udanie zadebiutowały przed własną publicznością zawodniczki KK UTEX ROW Rybnik. W meczu otwierającym turniej eliminacyjny do Central Europe Women League podopieczne Mirosława Orczyka pokonały BK INPEK UKF Nitrę 74:58. Do inaugurującej wygranej rybnicki team poprowadziła Amerykanka Nikita Bell. Zwycięstwo cieszy tym bardziej, że całe spotkanie z ławki rezerwowych obserwowała Jaynette Saunders.

,

Obie drużyny spotkanie rozpoczęły bardzo nerwowo. Duża liczba strat i niecelnych rzutów z dogodnych pozycji nie zapowiadała dobrego widowiska. Po pierwszej słabej kwarcie, obraz gry znacznie odmienił się w drugiej części spotkania. Z minuty na minutę lepiej zaczęła grać liderka drużyny KK UTEX ROW Rybnik Nikita Bell, która była wprost nie do zatrzymania dla rywalek z Nitry. Bell robiła co chciała w ataku, a w walce na tablicach nie miała sobie równych. Głównie dzięki niej rybniczanki zbudowały sobie bezpieczną przewagę. Gdy dodamy do tego skuteczne zagrania Magdaleny Skorek oraz Agnieszki Jaroszewicz, drużyna z Nitry zaczęła tracić dystans. Podopieczne Lubomira Martinka postawiły na rzuty za 3 punkty, co okazało się nietrafioną taktyką. Po pierwszej części gry drużyna z Rybnika prowadziła 34:24, a wynik meczu ustaliła rzutem za 3 punkty równo z końcową syreną Skorek. W drugiej połowie meczu zawodniczki UTEX ROW kontrolowały w pełni przebieg wydarzeń na parkiecie. Dalej znakomicie grała Bell, a swoje zaczęła również grać amerykańska środkowa Hollie Merideth, która w pierwszych 20 minutach zdobyła zaledwie 2 punkty. Dzięki skutecznej grze tego duetu drużyna dowodzona przez Mirosława Orczyka powiększyła przewagę do 16 punktów po 3 kwartach. W ostatniej odsłonie meczu szansę pokazania się dostały zawodniczki rezerwowe. Z dobrej strony pokazały się Karolina Stanek oraz Barbara Głocka, która celnymi rzutami osobistymi ustaliła wynik spotkania na 74:58. KK UTEX ROW Rybnik dzięki tej wygranej może być już w zasadzie pewny awansu do kolejnego etapu rozgrywek Central Europe Women League. Jeśli drużyna z Nitry przegra sobotnie spotkanie z czeską drużyną BK Lokomotiva Karlove Vary, to pożagna się już z pucharowymi rozgrywkami. KK UTEX ROW Rybnik – BK INPEK UKF Nitra 74:58 (13:12, 21:12, 18:12, 22:22) ROW: Bell 19, Skorek 16, Merideth 16, Jaroszewicz 8, Chomicka 5, Głocka 4, Szymczak-Górzyńska 2, Błaszczak 2, Stanek 2, Proszczenko 0, Czajkowska 0 Nitra: Suzanova 14, Penzes 14, Vyhnakova 7, Chlebovcova 5, Miszkiel 4, Mracnova 4, Cizmarova 3, Turbova 3, Valachova 2, Kalafutova 2, Hnidzikova 0