,

UTEX ROW wygrywa turniej eliminacyjny CEWL

W trzecim meczu turnieju eliminacyjnego Central Europe Women League drużyna KK UTEX ROW Rybnik bez większego kłopotu pokonała czeską drużynę Lokomotiva Karlove Vary. Rybniczanki prowadziły od samego początku spotkania, a trener Mirosław Orczyk mógł swobodnie rotować całym składem.

,

Całe spotkanie ustawiła już pierwsza kwarta, którą beniaminek Ford Germaz Ekstraklasy wygrał 22:10, pomimo że punkty w tej części gry zdobywały tylko 3 zawodniczki - Jaroszewicz, Merideth i Skorek. Od drugiej kwarty rybniczanki w pełni panowały nad tym co działo się na parkiecie. Trener Orczyk dał pograć wszystkim swoim zawodniczkom w równym stopniu, dzięki czemu rezerwowe mogły sięzaprezentować przed przybyła publicznością. Po trzech kwartach meczu drużyna ROW-u prowadziła 57:33 i jasne stało się, że nie będzie problemów z dowiezieniem zwycięstwa do końcowej syreny. Ostatecznie rybnicki UTEX ROW pokonał Lokomotivę Karlove Vary 72:53 i tym samym został zwycięzcą całego turnieju. Z wyniku zadowolony był trener rybniczanek Mirosław Orczyk. Najlepszą zawodniczką w jego ekipie była rezerwowa środkowa Joanna Szymczak-Górzyńska, która w całym meczu zapisała na swoim koncie 11 punktów i 6 zbiórek. Po raz pierwszy rybnickiej publioczności pokazała się Janetta Saunders, która pokazała się z dobrej strony kończąc mecz z 4 punktami, 4 asystami i 2 zbiórkami. W czeskiej drużynie najlepsze wrażenie pozostawiła po sobie Michaela Magerciakova, która zakończyła pojedynek z 18 punktami na swoim koncie. KK UTEX ROW Rybnik - Lokomotiva Karlove Vary 72:53(22:10, 18:16, 17:7, 15:20) ROW: Szymczak-Górzyńska 11, Jaroszewicz 10, Merideth 10, Chomicka 9, Proshchenko 9, Skorek 8, Błaszczak 5, Saunders 4, Bell 3, Czajkowska 2, Głocka 1, Stanek 0 Lokomotiva: Magerciakova 18, Vodrazkova 10, Zmekova 8, Gerstnerova 6, Kucerova 3, Bartova 2, Dlouha 2, Sedlackova 2, Pilatova 2, King 0, Strubelova 0, Timkova 0