,

Mistrzynie nie zawiodły

Mistrzynie Polski pokazały, że szybko zapomniały o porażce w meczu o Superpuchar, pewnie pokonując w Lesznie miejscową PKM Dudę PWSZ 75:49. Najwięcej punktów dla Wisły Can-Pack zdobyła Marta Fernandez - 21. Dla pokonanych najlepiej punktowała Daria Mieloszyńska - 13.

,

Początek spotkania nie zapowiadał wysokiej wygranej wiślaczek. Mecz w pierwszej kwarcie był raczej wyrównany. Przewaga gości z czasem jednak stawała się coraz większa. Krakowianki w porównaniu do meczu z Lotosem grały dużo lepiej, grając szybko, skutecznie i panując przede wszystkim na deskach. Widać było, że parę treningów w miejscowej hali „Trapez” pozwoliło im na skoordynowanie gry zespołowej i nadrobienie zaległości taktycznych. Do przerwy różnica punktowa na korzyść ekipy z grodu Kraka wynosiła 9 punktów. Trzecia część meczu była jeszcze podobna do dwóch poprzednich. Wyrównana gra z lekką przewagą Wisły. Jednak ostatnia odsłona tego meczu należała zdecydowanie do drużyny aspirującej do kolejnego mistrzostwa Polski. Marta Fernandez wspierana przez Candice Dupree i pozostałe koleżanki z drużyny, były momentami nie do zatrzymania przez obronę Dudy. W tej sytuacji w końcówce, trener gospodarzy Jarosław Krysiewicz wpuścił na parkiet zmienniczki. Ostatecznie Wisła Can-Pack Kraków pokonała wysoko i zasłużenie PKM Dudę PWSZ Leszno 49:75. PKM Duda PWSZ Leszno - Wisła Can-Pack Kraków 49:75 (14:19, 11:15, 16:21, 8:20) Duda PWSZ: Daria Mieloszyńska 16, Monika Siwczak 11, Agnieszka Makowska 6, Olga Żytomirska 5, Martyna Koc 4, Anna Talarczyk 3, Agnieszka Budnik 2, Edyta Krysiewicz 2, Anna Krzywicka 0, Agnieszka Król 0, Constance Jinks 0.
Wisła Can-Pack: Marta Fernandez 21, Candice Dupree 14, Natalia Trafimawa 12, Ewelina Kobryn 10, Anna Wielebnowska 7, Agata Gajda 3, Agnieszka Pałka 3, Agnieszka Fikiel 3, Jelena Skerovic 2, Monika Krawiec 0, Magdalena Radwan 0, Dorota Gburczyk 0.