,

1 kolejka: Beniaminek wygrywa w Toruniu

Nikita Bell poprowadziła do zwycięstwa w Toruniu swój Utex Row w pierwszej kolejce FGE. Jest to niewątpliwie największa sensacja pierwszej serii zmagań. O włos od niespodzianki były także koszykarki MUKS-u, które przegrały w Łodzi z miejscowym ŁKS zaledwie dwoma „oczkami”. W pozostałych meczach wygrywali faworyci.

,

Lotos PKO BP Gdynia pokonał drużynę Inei AZS-u Poznań 60:49. Gospodyniom nie pomogła dobra dyspozycja Joanny Jarkowskiej, zdobywczyni 20 punktów, wobec zespołowej gry wicemistrzyń Polski. Przeczytaj więcej o meczu Mistrzynie Polski pokazały, że szybko zapomniały o porażce w meczu o Superpuchar, pewnie pokonując w Lesznie miejscową PKM Dudę PWSZ 75:49. Najwięcej punktów dla Wisły Can-Pack zdobyła Marta Fernandez - 21. Dla pokonanych najlepiej punktowała Daria Mieloszyńska - 13. Przeczytaj więcej o meczu Koszykarki Utex Row Rybnik pokonały w meczu wyjazdowym Energę Toruń 84:77! Przyjezdne dokonały tego wygrywając zaledwie ... jedną kwartę meczu. W pozostałych lepsze były gospodynie, jednak nie wystarczyło im to by odnieść zwycięstwo. Świetne zawody rozegrała Nikita Bell, która zdobyła 24 punkty i była nie do powstrzymania pod tablicami, zbierając aż 19 piłek! Przeczytaj więcej o meczu Koszykarki ŁKS-u i MUKS-u stoczyły niezwykle wyrównany bój. Łodzianki dopiero w samej końcówce przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść, wygrywając ostatecznie 70:68. ŁKS Siemens AGD do zwycięstwa poprowadziła Katarzyna Kenig oraz Edyta Koryzna. Przeczytaj więcej o meczu CCC Polkowice pewnie pokonało KK AZS Jelenia Góra 98:51. Już w pierwszej kwarcie koszykarki prowadzone przez Andrzeja Nowakowskiego rzuciły 33 punkty same tracąc zaledwie 7. Kolejne kwarty były także w pełni kontrolowane przez gospodynie, które zasłużenie zapisały na swoim koncie pierwsze dwa "oczka". Przeczytaj więcej o meczu