,

3 kolejka: MUKS pokonał Cukierki

Najciekawszym rezultatem trzeciej kolejki FGE zakończyło się spotkanie MUKS-u z Cukierkami Odrą. Beniaminek z Poznania wygrał swój pierwszy mecz w sezonie z faworyzowanymi brzeżankami. CCC Polkowice nie bez problemów uporało się z Utexem Row. W „akademickim starciu” lepsze gorzowianki.

,

Okeisha Howadt wspomagana przez koleżanki z drużyny poprowadziła poznański MUKS do wyjazdowej wygranej nad Cukierkami Odrą. Brzeżanki po dwóch ligowych zwycięstwach były faworytkami tego starcia. Skuteczniej grające w całym meczu przyjezdne, konsekwentnie od pierwszych minut pracowały na wygraną. Tym razem nieco słabsze zawody rozegrała Joei Clyburn, liderka Odry i zwycięstwo beniaminka stało się faktem. CCC Polkowice pokonało u siebie Utex Row. Petra Stampalija zdobyła dla gospodyń 18 punktów i zebrała 13 piłek, prowadząc swój zespół do wygranej 74:66 nad beniaminkiem z Rybnika. Mecz stał na wysokim poziomie, a rybniczanki postawiły wysoko poprzeczkę rywalkom. Większym spokojem wykazały się jednak podopieczne Andrzeja Nowakowskiego, które w ostatniej odsłonie wykorzystały błędy koszykarek Utexu, zapisując kolejne zwycięstwo na swoim koncie. Przeczytaj więcej o meczu KSSSE AZS PWSZ pokonał w Gorzowie akademiczki z Poznania 65:55. Gospodynie zdobyły przewagę w pierwszych dziesięciu minutach, której nie oddały już do końca meczu. Najwięcej punktów dla gorzowianek zdobyła Agnieszka Szott - 14. Warte podkreślenia jest to, że AZS Poznań zaliczył w tym meczu aż 14 strat przy siedmiu gospodyń. W zespole ze stolicy Wielkopolski na wyróżnienie zasługuje niezawodna Joanna Jarkowska. Natomiast w gorzowskim teamie dobrze zagrały przede wszystkim Agnieszka Szott i Justyna Żurowska. Przeczytaj więcej o meczu Aż 94 punkty zdobyły w Toruniu mistrzynie Polski w starciu z Energą. Wisła Can-Pack po raz kolejny pokazała szybką i skuteczną grę, co zaowocowało zwycięstwem, tym razem 94:75. Końcowy wynik nie odzwierciedla jednak tego, co działo się na parkiecie w hali „Spożywczaka”. Krakowianki musiały się bowiem sporo napracować, aby odnieść zwycięstwo. Świadczy o tym chociażby fakt, że trener Wisły Tomasz Herkt przez niemal całe spotkanie grał podstawową piątką zawodniczek. Zmienniczki spędziły na parkiecie tylko po kilka minut. Przeczytaj więcej o meczu Lotos PKO BP Gdynia pokonał w Lesznie miejscową PKM Dudę PWSZ 69:56. Leszczyński "Trapez" po raz kolejny okazał się szczęśliwy dla podopiecznych Romana Skrzecza, które na tym samym obiekcie zdobyły Superpuchar Polski. - Pocieszam się tylko jednym, że tak broniących drużyn nie będzie w naszej lidze zbyt wiele - powiedział po meczu z Lotosem Jarosław Krysiewicz, szkoleniowiec Dudy. Przeczytaj więcej o meczu