,

Utex lepszy od Arcusa

Utex Row Rybnik pokonał w meczu wyjazdowym Arcus SMS PZkosz Łomianki 76:66. Trener Orczyk dał pograć wszystkim swoim podopiecznym w tym spotkaniu, a najwięcej punktów na swoim koncie zgromadziła Edyta Błaszczak - 20.

,

Spotkanie rozpoczęło się niespodziewanie od mocnego uderzenia młodych zawodniczek z Łomianek, które po czterech trzypunktowych akcjach objęły prowadzenie 14:5 a trener Orczyk był zmuszony do poproszenia o przerwę. Efekt był natychmiastowy. Po skutecznych akcjach amerykańskiego trio ROW-u rybniczanki odrobiły straty i po pierwszej kwarcie prowadziły już 23:20. Druga kwarta pokazała już jednak różnicę pomiędzy drużynami. Tę część meczu podopieczne Mirosława Orczyka wygrały 25:9 i do szatni schodziły prowadząc 48:29. Trzecia kwarta spotkania to kontynuacja dobrej gry rybniczanek, które osiągnęły już nawet przewagę wynoszącą 24 punkty. Od tej jednak chwili trener rybniczanek posadził wszystkie swoje podstawowe zawodniczki na ławce. Dzięki temu szansę na debiut na ekstraklasowych parkietach otrzymały młode Natalia Przekop, Joanna Czajkowska czy Karolina Stanek. Przed ostatnimi 10-cioma minutami ROW prowadził 66:43 i sprawa zwycięzcy tego spotkania była już rozstrzygnięta. W ostatniej kwarcie ambitne zawodniczki z Łomianek nie poddały się i z minuty na minutę odrabiały cenne oczka. Ostatecznie UTEX ROW Rybnik pokonał Arcus SMS PZKosz Łomianki 76:66. Była to już czwarta wygrana śląskiej drużyny w tegorocznych rozgrywkach, która pozwoliła utrzymać beniaminkowi pozycję wicelidera ligowej tabeli, tuż za mistrzem Polski Wisłą Can Pack Kraków. Zawodniczki Szkoły Mistrzostwa Sportowego po raz kolejny pokazały, że nie ciąży na nich żadna presja wyniki i grają odważnie, bez żadnych kompleksów przed rywalem. Najlepszą zawodniczką w drużynie Remigiusza Kocia była rozgrywająca Olivia Tomiałowicz, która oprócz 13 punktów miała jeszcze 6 asyst i 5 przechwytów. Najskuteczniejszą zawodniczkom w teamie SMS-u była Małgorzata Misiuk, która wywalczyła 16 punktów. Arcus SMS PZKosz Łomianki - Utex ROW Rybnik 66:76 (20:23, 9:25, 14:18, 23:10) Arcus SMS PZKosz: Małgorzata Misiuk 16, Olivia Tomiałowicz 13, Katarzyna Bednarczyk 11, Agnieszka Modelska 10, Claudia Sosnowska 7, Aneta Kotnis 6, Monika Jasnowska 2, Kamila Kowalewska 1, Agata Bogusz 0, Katarzyna Ćwiklińska 0.
Utex ROW: Edyta Błaszczak 20, Joanna Szymczak-Górzyńska 12, Barbara Głocka 10, Hollie Merideth 9, Nikita Bell 7, Jaynette Saunders 6, Magdalena Skorek 5, Joanna Czajkowska 4, Olena Proszczenko 3, Małgorzata Chomicka 0, Natalia Przekop 0, Karolina Stanek 0. Statystyki