,

MUKS zdobył Jelenią Górę

MUKS Poznań nie zwalnia tempa. Po zwycięstwach nad Cukierkami Odrą i Arcusem SMS-em, teraz przyszedł czas na Kolegium Karkonoskie AZS. Poznanianki wygrały trzeci mecz z rzędu, pokonując jeleniogórzanki 75:69.

,

Wynik spotkania dla zespołu gości otworzyła, wykorzystując jeden z rzutów wolnych, Ilona Mądra. W odpowiedzi w zespole Kolegium Karkonoskiego punkty zdobyła Natalia Małaszewska. Od stanu 6:6 inicjatywę przejęły gospodynie, które po rzucie za trzy punkty Agnieszki Balsam oraz punktom Doroty Wójcik i Agnieszki Kret objęły prowadzenie 13:6. W zespole gości w tym czasie dwa punkty zapisała na swoim koncie Okeisha Howard. Od tego momentu rozpoczął się festiwal rzutów za trzy punkty. W zespole Kolegium Karkonoskiego umiejętnością tą wykazały się Agnieszka Kret i Dorota Arodź, wyprowadzając zespół na prowadzenie 19:8. Sytuacja ta zmobilizowała drużynę gości. Sposobem na obronę strefową rywalek okazały się także rzuty zza linii 6,25 metra, które skutecznie egzekwowały Katarzyna Rezler, Agnieszka Skobel i Żaneta Durak. Po skutecznej akcji do remisu 19:19 doprowadziła Amerykanka - Okeisha Howard. W drugiej kwarcie zawodniczki Kolegium Karkonoskiego zaczęły bronić systemem „każdy swego”, co wykorzystały koszykarki gości, które dzięki punktom Agnieszki Skobel jako pierwsze wyszły na prowadzenie. Zespół MUKS-u Poznań wyraźnie poprawił skuteczność. Na kolejne trafienia zawodniczek MUKS-u zespół gospodarzy skutecznie odpowiadał pojedynczymi akcjami. Przewaga zespołu poznańskiego stale rosła i tuż przed przerwą wyniosła 11 punktów, w całym meczu goście prowadzili 43:32. Po przerwie kibice zgromadzeni w hali przy ulicy Sudeckiej oglądali ambitnie walczący zespół gospodarzy. Szczególnie dużą aktywnością w ofensywie wykazała się Natalia Małaszewska, zmuszając rywalki do wielu fauli i zdobywając punkty z rzutów osobistych. Założone rezultaty przynosić zaczęła ponownie obrona strefowa. Zawodniczkom Kolegium Karkonoskiego udało się doprowadzić do remisu i na dwie minuty przed końcem trzeciej kwarty po celnym rzucie Doroty Arodź na tablicy świetlnej widniał wynik 55:55. Na początku czwartej kwarty koszykarkom trenera Eugeniusza Sroki udało się uzyskać nawet czteropunktową przewagę, jednak młodym jeleniogórzankom podobnie jak w meczu z Cukierkami Odrą Brzeg nie udało się utrzymać wywalczonego prowadzenia. W końcówce spotkania górę wzięło doświadczenie zespołu MUKS Poznań, a szczególnie fantastyczna gra Ilony Mądrej oraz skuteczność Agnieszki Skobel. Ta ostatnia tylko w końcowych minutach zdobyła dla swojego zespołu aż 11 punktów, a w całym spotkaniu 30, co przesądziło o tym, że z końcowego rezultatu 69:75 cieszyły się zawodniczki z Poznania. - Mimo porażki jestem zadowolony z gry mojego zespołu – ocenił trener Eugeniusz Sroka. W pierwszej kwarcie broniliśmy strefą i postawiliśmy wszystko na atak. Udało nam się uzyskać przewagę, jednak rywalki dogoniły nas skutecznymi „trójkami”. Trener zespołu jeleniogórskiego chwalił swoje zawodniczki za ambicję. – Wszystkie moje zawodniczki zagrały ambitnie i na miarę swoich możliwości. W drugiej połowie udało nam się dogonić rywalki i nawet wyjść na prowadzenie. Niestety młodym dziewczynom zabrakło doświadczenia. Ponadto w zespole MUKS-u Poznań znakomicie zagrały mistrzyni Europy Ilona Mądra i Agnieszka Skobel, której punkty zadecydowały o zwycięstwie gości. W końcówce próbowaliśmy jeszcze walczyć i przerywać grę przeciwniczek faulami, ale nie udało się odrobić strat – zakończył szkoleniowiec AZS-u. KK AZS Jelenia Góra - MUKS Poznań 69:75 (19:19, 13:24, 27:17, 10:15) KK AZS: Natalia Małaszewska 21, Dorota Arodź 17, Agnieszka Kret 11, Joanna Dłutowska 11, Agnieszka Balsam 5, Dorota Wójcik 4, Joanna Pawlukiewicz 0, Żaneta Sojka 0.
MUKS: Agnieszka Skobel 30, Ilona Mądra 14, Paulina Antczak 12, Justyna Nieznalska 7, Żaneta Durak 5, Okeisha Howadt 4, Katarzyna Rezler 3, Adrianna Najtkowska 0, Barbara Skowronek 0.