,

Łatwa wygrana Lotosu

Lotos PKO BP Gdynia pokonał MUKS Poznań 90:69 w ostatnim meczu 6. kolejki FGE. Gdynianki zagrały w tym spotkaniu bez kontuzjowanej Pauliny Pawlak.

,

Gospodynie premierową kwartę meczu rozpoczęły bardzo nerwowo i chaotycznie, co skrzętnie wykorzystały bardziej doświadczone i utytułowane rywalki. Już w pierwszych minutach gry przyjezdne objęły wysokie prowadzenie 10:2. Prym w tym okresie wiodły Amerykanki - Canty i Holdsclaw. Miejscowe jednak nie poddawały się i próbowały nawiązać wyrównaną walkę z faworyzowanym zespołem z Gdyni. Świetnie spisywała się Amerykanka Okisha Howard oraz młodziutka Agnieszka Skobel. Efekt? Doprowadzenie do remisu, a nawet wyjście na krótkie prowadzenie. Jednak kolejne odsłony pozbawiły złudzeń koszykarki poznańskiego MUKS-u. Doświadczenie zawodniczek trenera Romana Skrzecza oraz siła fizyczna pod koszem wzięły górę nad młodością, ambicją, wolą walki beniaminka z Poznania. Co rusz kosz przeciwniczek dziurawiły wcześniej wspomniane zawodniczki z USA, swoje zrobiły również Ganna Zarytska oraz Slobodanka Maksimovic. Podopiecznym trener Iwony Jabłońskiej, nie pomogły dobre zmiany i „zrywy” Żanety Durak, czy Martyny Mićków. Ostatecznie MUKS Poznań wysoko przegrał z wicemistrzyniami Polski – Lotosem PKO BP Gdynia 69:90. MUKS Poznań - Lotos PKO BP Gdynia 69:90 (18:17, 16:27, 18:30, 17:16) MUKS: Howard 19, Durak 12, Mićków 11, Nieznalska 8, Antczak 7, Skobel 6, Rezler 6, Najtkowska 0, Skowronek 0.
Lotos PKO BP: Leciejewska 13, Maksimovic 12, Zarytska 11, Holdsclaw 10, Canty 8, Snytsina 8, Gulak 8, Bibrzycka 7, Breitreiner 6, Waligórska 5, Jujka 2. Statystyki