,

Clyburn nie wystarczyła

Joei Clyburn zdobyła w meczu z akademiczkami 27 punktów, jednak nie wystarczyło to, by gospodynie zdobyły dwa punkty w meczu z Ineą AZS-em. Poznanianki pokonały w Brzegu Cukierki 76:58.

,

W pierwszej piątce na boisku pojawiły się w Odrze: Pułtorak, Lyubarska, Cybulak, Sanders i Clyburn, natomiast w zespole INEA: Sibora, Ciecierska, Aleliunaite, Tyszkiewicz, Jarkowska. Przez pierwsze dwie minuty meczu koszykarki obu drużyn nie zdobyły ani jednego punktu. Niemoc strzelecką przerwała Aleliunaite, a po chwili kolejne dwa punkty dołożyła Ciecierska. Trener Haber wprowadził na boisku po chwili Małgorzatę Myćkę w miejsce Moniki Sibory. Była zawodniczka AZS Jelenia Góra odpłaciła się trenerowi dwoma skutecznymi akcjami. Na 3. minuty przed zakończeniem pierwszej kwarty Odra przegrywała 7:11. Po akcji Clyburn przewaga została zniwelowana jednak skutecznie ostatnią akcję kwarty rozegrały koszykarki z Poznania i zakończyły pierwsze 10 minut prowadzeniem 11:15. Druga kwarta zaczęła się od znakomitej indywidualnej akcji Sanders, która znakomicie zachowała się grając tyłem do kosza. Odpowiedź ze strony zespołu INEI była natychmiastowa, najpierw Sibora po chwili Ciecierska trafiły za dwa. W drużynie Cukierków dobrze zaprezentowała się Dvorskaya, dla której był to ostatni mecz w barwach brzeskiej Odry. Przy stanie 24:32 o czas poprosił trener Kubiak. Końcówka pierwszej połowy była niezwykle emocjonująca. Dwa przechwyty i łatwe punkty Clyburn. Na 1,40min do końca drugiej kwarty o czas poprosił tym razem trener Haber. Nakazał swoim zawodniczkom uspokoić grę w końcówce i tak też uczyniły jego podopieczne, kończąc tę kwartę celnym rzutem za dwa Moniki Sibory. Po 20 minutach gry AZS INEA Poznań prowadziła w Brzegu z Cukierkami Odrą 35:30 Trzecia odsłona meczu to skutecznie akcje poznanianek, które odskoczyły na dziesięciopunktową przewagę 31:41. Cukierki jednak szybko otrząsnęły się i za sprawą Clyburn i Cybulak nadrobiły stracone punkty. Po kolejnym rzucie za dwa Clyburn zrobiło się już 41:43. Wtedy nastąpił przełomowy moment meczu. Najpierw za trzy trafiła Sibora, po chwili "trójka" Joanny Lorek, a jeszcze później Weronika Idczak trafia również za trzy. W kilka chwil INEA odskakuje na jedenaście punktów przewagi. Odra w tym elemencie gry była dziś zupełnie nieskuteczna. Na 17 rzutów za trzy trafiły tylko raz. O czas poprosił trener Kubiak, jednak w tej kwarcie niewiele już się zmieniło. Cukierki przegrywały 43:52 Ostatnie dziesięć minut meczu to kolejne bezradne próby rzutowe z dystansu Cukierków, za piąte przewinienie zeszła Sanders, natomiast przyjezdne skutecznie dorzucały do swojego dorobku kolejne punkty. Za trzy trafia Ciecierska i w tym momencie było już 45:61. Pierwsza i jedyna trójka Odry była zasługą Ally Yurlaginy. Niewiele to jednak zmieniło w obrazie meczu. Przewaga INEI Poznań osiągnęła już dwadzieścia oczek, a trener Haber wpuścił na boisko Agatę Rafałowicz, która zdołała zdobyć w końcówce jeszcze 5 pkt. Ostatecznie Cukierki Odra Brzeg przegrywa zasłużenie z AZS INEA Poznań 58:76. Po meczu powiedzieli:
Dariusz Konstanciuk, drugi trener Cukierków Odry Brzeg
Roman Haber, trener Inei AZS-u Poznań
Daria Cybulak, zawodniczka Cukierków Odry Brzeg
Monika Sibora, zawodniczka Inei AZS-u Poznań
Cukierki Odra Brzeg - INEA AZS Poznań 58:76 (11:15, 19:20, 13:17, 15:24). Cukierki Odra: Joei Clyburn 27, Jekaterina Dworska 8, Ludmiła Lyubarska 5, Khaili Sanders 5, Daria Cybulak 4, Mirela Pułtorak 4, Ałła Jurlagina 3, Justyna Daniel 2.
INEA AZS: Monika Ciecierska 14, Monika Sibora 13, Reda Aleliunaite-Jankowska 13, Joanna Jarkowska 8, Małgorzata Myćka 8, Agata Rafałowicz 5, Beata Krupska-Tyszkiewicz 5, Weronika Idczak 5, Joanna Lorek 3, Paulina Dąbkowska 2, Anna Pamuła 0, Marlena Wdowczyk 0. Statystyki