,

7. kolejka: Łódzka niespodzianka

ŁKS Siemens AGD Łódź pokonał KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. sprawiając największą niespodziankę sobotnich spotkań w ramach 7. kolejki FGE. Dobre zawody rozegrały akademiczki z Poznania, które pokonały Cukierki Odrę. Wisła Can-Pack zdeklasowała Arcus SMS, a Lotos PKO BP wywiózł dwa punkty z Torunia. W meczu beniaminków lepsza drużyna z Rybnika.

,

Niepowodzeniem zakończyła się wyprawa KSSSE AZS PWSZ do Łodzi. Podopieczne Dariusza Maciejewskiego, które były faworytkami w meczu z ŁKS-em niespodziewanie przegrały 70:78, notując trzecią, ligową porażkę. Gospodynie do zwycięstwa poprowadziła para Kenig - Oliveira. Przeczytaj więcej o meczu Utex Row Rybnik pokonał w Poznaniu miejscowy MUKS 80:70 w starciu beniaminków. Gospodyniom nie pomogła dobra postawa Okeishę Howard. Amerykanka zdobyła 20 punktów, będąc najlepszym strzelcem spotkania. Zapisała też na swoim koncie cztery asysty. Przeczytaj więcej o meczu Starcie mistrzyń Polski z uczennicami z Łomianek pokazało jaka różnica jest między reprezentującą Polskę na euroligowych parkietach "Białą Gwiazdę", a Arcusem, który dopiero nabiera doświadczenia na ekstraklasowych parkietach. W drugiej kwarcie przyjezdne pozwoliły rzucić SMS-owi zaledwie ... dwa punkty, całe spotkanie wygrywając 108:39. Przeczytaj więcej o meczu Mimo dzielnej walki torunianek przez trzy kwarty, wicemistrzynie Polski przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść w ostatniej kwarcie. Lotos wygrał tę partię 28:9 i cały mecz 94:68. Przeczytaj więcej o meczu Joei Clyburn zdobyła w meczu z akademiczkami 27 punktów, jednak nie wystarczyło to, by gospodynie zdobyły dwa punkty w meczu z Ineą AZS-em. Poznanianki pokonały w Brzegu Cukierki 76:58. Przeczytaj więcej o meczu PKM Duda PWSZ wywozi dwa punkty z Polkowic! Zwycięstwo leszczynianek nad trzecią ekipą ubiegłego sezonu było możliwe głównie dzięki bardzo dobrej postawie przyjezdnych w drugiej i trzeciej kwarcie, w których łącznie rzuciły 18 punktów więcej od CCC. Przeczytaj więcej o meczu