,

Pierwszy mecz dla Dudy

PKM Duda PWSZ pokonała w pierwszym z dwóch spotkań pierwszej rundy eliminacyjnej Pucharu Polski - Sure Shot Cup. Leszczynianki wygrały z beniaminkiem FGE - MUKS-em Poznań - 67:51.

,

Początek spotkania zespoły rozpoczęły w teoretycznie najsilniejszych obecnie składach. Jednak z czasem na parkiecie częściej przebywały zawodniczki drugoplanowe, które w zasadzie między sobą toczyły ten mecz. MUKS, do przerwy dotrzymywał kroku Dudzie chwilami będąc nawet na prowadzeniu. Jednak po przerwie miejscowe zwarły szyki poprawiły skuteczność i grę w obronie, sukcesywnie zwiększając przy tym uzyskaną przewagę punktową. W tym okresie gry, na parkiecie w ekipie z Leszna prym wiodły Agnieszka Król, Monika Soroczyńska i Ania Krzywicka, wspierane doświadczoną Agnieszką Budnik, Moniką Siwczak i Agnieszką Makowską. Wśród poznanianek tylko Martyna Mićków i Okeisha Howard dotrzymywały kroku rywalkom. Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem PKM Dudy PWSZ Leszno 67:51. W zespole gospodarzy, z uwagi na kontuzje nie zagrała Daria Mieloszyńska i Anna Talarczyk. PKM Duda PWSZ Leszno- MUKS Poznań 67:51 (15:9, 18:24, 15:6, 19:12) Duda: Budnik 13, Siwczak 12, Krysiewicz 9, Krzywicka 7, Makowska 6, Król 6, Soroczyńska 6, Żytomirska 4, Koc 2, Jinks 2.
MUKS: Mićków 10, Howard 8, Rezler 7, Skowronek 7, Nieznalska 5, Skobel 4, Furmańczak 4, Antczak 4, Najtkowska 2, Durak 0, Mądra 0. Statystyki