,

II dzień turnieju w Polkowicach (rano)

W kolejnych spotkaniach, w ramach Turnieju o Puchar Prezesa CCC, górą były drużyny Sokola Hradec Kralove i CCC Polkowice, które pokonały AZS Jelenia Góra i Dudę Leszno 92:63 i 69:61. Tym samym podopieczne Andrzeja Nowakowskiego, z kompletem zwycięstw, przewodzą w tabeli i są już niemal pewne wygranej w całym turnieju.

,

Dzień rozpoczął się od meczu pomiędzy AZS-em Kolegium Karkonoskie Jelenia Góra, a Sokolem Hradec Kralove. Pojedynek ten toczony był w spacerowym, żeby nie powiedzieć sennym, tempie. Zawodniczki z Jelniej Góry wyglądały, jakby miały powiązane nogi. Wszystkie, z wyjątkiem młodej Justyny Kret i niezawodnej Natalii Małaszewskiej. Tylko patrząc na te zawodniczki, można było odnieść wrażenie, że naprawdę chce im się grać. Koszykarki z Czech prezentowały się o niebo lepiej i w pełni zasłużenie prowadziły od początku do końca spotkania. Gdy tylko Rafał Sroka dawał odpocząć Kret i Małaszewskiej, rozpędzone Czeszki nie pozostawiały złudzeń, kto jest lepszy. Porażka „tylko” różnicą 29 punktów, to dość łagodny wymiar kary… AZS KK Jelenia Góra - Sokol Hradec Kralove 63:92 (12:16, 14:27, 15:25, 22:24)
AZS KK: Kret 21, Małaszewska 17, Gawrońska 7, Arodż 6, Szczuraszek 5, Wójcik 4, Dłutowska 3, Krawczyszyn-Samiec 0, Balsam 0, Szymczyk 0.
Sokol: Ondrejova 17, Sipova 15, Ruzickova 11, Bartonova 10, Policka 10, Mlejmkova 10, Novakova 7, Jirkova 7, Houdłova 5. O godzinie 12 na parkiet wybiegły pierwsze piątki CCC i Tęczy Leszno. Po pierwszych minutach można było odnieść wrażenie, że ten mecz będzie równie „szybki” i „interesujący”, co starcie AZS-u i Sokola. W grze obu ekip sporo było niedokładności, a dobre akcje przeplatały się z beznadziejnymi. Remis 13:13 był odzwierciedleniem tego, co działo się na parkiecie. Druga część meczu to bardzo dobry początek Tęczy. Koszykarki z wielkopolski odskoczyły na kilka punktów i wydawało się, że dowiozą przewagę do końca tej kwarty. Jednak rozluźnione prowadzeniem popełniały coraz więcej błędów, co polkowiczanki bez skrupułów wykorzystały, niwelując wszystkie straty i wychodząc na nieznaczne prowadzenie. Pierwszą połowę meczu zakończyła znakomita akcja sióstr Pietrzak, po której młodsza z nich – Ania – trafiła równo z syreną, wzbudzając aplauz wśród polkowickich kibiców. Po przerwie rezultat długo oscylował z okolicach remisu, z lekkim wskazanim na CCC. Jednak po upływie kilku minut gospodyniom udało się odskoczyć na kilka punktów. Dwie minuty przed końcem trzeciej „ćwiartki” na tablicy wyników wynik brzmiał 45:37. Wtedy to dwa błędy popełniła, nieomylna dotychczas, Anna Pietrzak. Wykorzystała to Amerykanka Rivers [na zdjęciu] notując 2 przechwyty i 4 punkty. Chwilę później czarnoskóra zawodniczka Tęczy po raz kolejny przechwyciła piłkę (tym razem po podaniu Magdy Pietrzak) i znów trafiła do kosza polkowiczanek, doprowadzając do wyniku 45:42. po 30 minutach gry było już tylko 47:44 dla CCC i wszystko wskazywało na to, że kibice zgromadzeni w hali przy ulicy Dąbrowskiego, będą świadkami ciekawej, zaciętej końcówki. Początek ostatniej części meczu także wskazywał na to, że końcowy wynik będzie bardzo bliski remisu. Jednak, na szczęście dla CCC, ocknęły się Kaszuwara i Carvajal, „trójki” dorzuciła Anna Szyćko i było po meczu. Koszykarki Tęczy próbowały jeszcze dojść polkowiczanki, ale brakło im czasu. Koszykarki CCC, odnosząc drugie zwycięstwo w polkowickim turnieju, z kompletem punktów przewodzą w stawce wszystkich zespołów. Teraz czeka je już tylko pojedynek z teoretycznie najsłabszą drużyną – AZS-em KK Jelenia Góra (dziś, godz. 18.30). Dwie godziny wcześniej, w meczu o drugie miejsce, zmierzą się drużyny z Leszna i czeskiego Hradec Kralove. CCC Polkowice - Duda Tęcza Leszno 69:61 (13:13, 20:14, 14:17, 22:17)
CCC: Kaszuwara 16, Carvajal 15, Jeziorna 9, Szyćko 8, Pietrzak A. 7, Jasnowska 7, Pietrzak M. 5, Żytomirska 2, Bortelova 0, Paździerska 0.
Tęcza: Rivers 20, Siwczak 14, Budnik 8, Żyłczyńska 7, Talarczyk 7, Król 3, Grześczyk 2, Lubak 0, Krzywicka 0, Rezler 0, Andrzejewska 0, Konradowska 0.