,

Faworyt nie zawiódł

Koszykarki PKM Dudy PWSZ Leszno „odprawiły z kwitkiem” kolejną drużynę w obecnych rozgrywkach Ford Germaz Ekstraklasy. Spóźniona na mecz ekipa z Jeleniej Góry tylko w czwartej kwarcie, grając przeciw zmienniczkom, potrafiła nawiązać wyrównaną walkę.

,

Gra rozpoczęła się z ponad półgodzinnym opóźnieniem, spowodowanym trudnościami komunikacyjnymi przyjezdnych. Jednak w pierwszej kwarcie nie było jeszcze widać efektów trudów podróży do Leszna wśród zawodniczek gości. Grały na niezłym poziomie i tylko nieznacznie uległy na koniec tej części gry. Kolejna ćwiartka przyniosła jednak zmianę oblicza meczu. Leszczynianki ruszyły bardziej zdecydowanie do ataku i uszczelniły obronę. Na rezultaty nie trzeba więc było długo czekać. Szczególnie szybkie kontrataki spowodowały, że do przerwy na tablicy wyników uwidoczniła się już zdecydowana przewaga gospodarzy. Po zmianie stron mogliśmy oglądać przede wszystkim wspaniałą grę pod koszem Agnieszki Budnik. Zawodniczka Dudy w ataku robiła praktycznie co chciała i jak chciała. Obrona AZS-u nie potrafiła skutecznie zatrzymać tej zawodniczki. Dzięki szczególnie jej postawie kolejna część spotkania zakończyła się ponownie wysoką wygraną. Dopiero w czwartej kwarcie, gdy na parkiecie „Trapezu” pojawiła się trójka etatowych leszczyńskich rezerwowych, jeleniogórzanki śmielej atakowały i były bardziej skuteczne w ataku. Niestety dla nich, były w stanie zniwelować różnicę tylko o jeden punkt, w stosunku do wyniku po trzeciej kwarcie. Ambitnie grające zmienniczki Dudy nie pozwoliły im na więcej. W drużynie gości najlepiej radziły sobie Małaszyńska i Arodź. Niestety we dwie nie były w stanie nic więcej osiągnąć. W ekipie Dudy rewelacyjnie zagrały wspomniana już Budnik (double-double) i popisowo grająca Martyna Koc. PKM Duda PWSZ Leszno - KK AZS Jelenia Góra 66:40 (14:10, 18:6, 22:11, 12:13) PKM Duda PWSZ: Agnieszka Budnik 19, Martyna Koc 18, Edyta Krysiewicz 11, Anna Krzywicka 5, Olga Żytomirska 5, Anna Talarczyk 4, Monika Siwczak 4, Agnieszka Makowska 0, Agnieszka Król 0, Constance Jinks 0, Monika Soroczyńska 0.
KK AZS: Natalia Małaszewska 19, Dorota Arodź 12, Dorota Wójcik 4, Joanna Dłutowska 3, Agnieszka Balsam 2, Beata Andrzejczak 0, Żaneta Sojka 0. Statystyki