,

Derby Poznania dla Inei

Koszykarki KK AZS Jelenia Góra odrabiają zaległości i ... przegrywają. Najpierw awansem już w czwartek w ramach 10. kolejki FGE przegrały wyjazdowe spotkanie z leszczyńską Dudą. Następnie udały się do Gdyni, gdzie także zeszły z parkietu pokonane. W innym spotkaniu Wisła Can Pack przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść w czwartej kwarcie meczu z Utexem, wygrywając ostatecznie 84:51.

,

Koszykarki PKM Dudy PWSZ Leszno „odprawiły z kwitkiem” kolejną drużynę w obecnych rozgrywkach Ford Germaz Ekstraklasy. Spóźniona na mecz ekipa z Jeleniej Góry tylko w czwartej kwarcie, grając przeciw zmienniczkom, potrafiła nawiązać wyrównaną walkę. Ostatecznie jeleniogórzanki przegrały w meczu 10. kolejki, który odbywał się awansem w czwartek 40:66. Przeczytaj więcej o meczu Lotos PKO BP nie miał najmniejszych problemów z uporaniem się z najsłabszą obecnie ekipą w Ford Germaz Ekstraklasie. Wicemistrzynie Polski wygrały w zaległym meczu 4. kolejki Ford Germaz Ekstraklasy 88:61. Trener Skrzecz dał odpocząć swoim czołowym zawodniczkom, a na parkiecie pojawiły się koszykarki, które do tej pory spędzały mniej czasu na parkiecie. W KK AZS bardzo dobre zawody już tradycyjnie rozegrała Natalia Małaszewska, która zdobyła 31 punktów. Przeczytaj więcej o meczu Po zakończeniu trzeciej odsłony spotkania, które rozgrywane było w Krakowie wynik był nadal sprawą otwartą. Beniaminek z Rybnika dzielnie walczył z liderkami tabeli w obecnym sezonie. Podopiecznym Mirosława Orczyka starczyło jednak sił tylko na 30. minut. W czwartej kwarcie próbkę swoich dużych umiejętności dały miejscowe, które rzuciły w tym okresie gry 28 punktów, pozwalając przy tym rzucić Utexowi zaledwie dwa. Przeczytaj więcej o meczu KSSSE AZS PWSZ bez problemów uporał się z uczennicami Szkoły Mistrzostwa Sportowego, wygrywając 101:58. Trener Dariusz Maciejewski, zgodnie z zapowiedzią dał pograć wszystkim zawodniczkom, które miał do dyspozycji w tym spotkaniu. W meczowej dwunastce gospodyń znalazły się zawodniczki, które wcześniej nie mieściły się do składu. Przeczytaj więcej o meczu Przed meczem oba kluby mówiły o tym jak bardzo zależy im na wygraniu spotkania z lokalnym rywalem. Pierwsze dwie kwarty potwierdziły te zapowiedzi. Obie drużyny walczyły jak równy z równym, dając fanom obu ekip wiele powodów do radości. W drugiej połowie do głosu doszły jednak bardziej doświadczone koszykarki Inei AZS-u, które bezlitośnie wykorzystywały każdy błąd koszykarek trener Iwony Jabłońskiej. Prawdziwym gwoździem do trumny była czwarta kwarta, kiedy to bezradne zawodniczki MUKS-u, pozwalały akademiczkom zdobywać kosz za koszem i zwiększyć przewagę do kilkudziesięciu punktów. Przeczytaj więcej o meczu Nie udał się wyjazd koszykarek CCC do Łodzi. Polkowiczanki przegrały z miejscowym ŁKS Siemens AGD 65:68, notując czwartą porażkę w FGE z rzędu! Miejscowe do zwycięstwa poprowadziła Jennifer Humphrey. Amerykańska środkowa zdobyła w tym meczu 17 punktów i miała tyle samo zbiórek. Przeczytaj więcej o meczu Po katastrofalnym początku sezonu w wykonaniu Energi Toruń, podopieczne Adama Prabuckiego wygrały drugie, ligowe spotkanie z rzędu. Tym razem pokonały przed własną publicznością Cukierki Odrę Brzeg 78:63. Gospodynie wystąpiły w tym spotkaniu bez Meredith Alexis. Na parkiecie bardzo dobrze zastąpiła ją inna Amerykanka - Lindsay Taylor - która zdobyła 28 punktów. Przeczytaj więcej o meczu