,

Forma Energi idzie w górę

Po katastrofalnym początku sezonu w wykonaniu Energi Toruń, podopieczne Adama Prabuckiego wygrały drugie, ligowe spotkanie z rzędu. Tym razem pokonały przed własną publicznością Cukierki Odrę Brzeg 78:63.

,

Początek meczu nie zapowiadał jednak tak wysokiego zwycięstwa Katarzynek. Podopieczne Adama Prabuckiego dopiero dzięki wysoko wygranej czwartej kwarcie pokonały ekipę Cukierków piętnastoma punktami. Początek meczu był wyrównany, ze wskazaniem na przyjezdne. W 7 min. podopieczne Leszka Marca prowadziły bowiem 14:11. Pierwsze 10. min. zakończyło się jednak prowadzeniem Katarzynek 17:16. W drugiej kwarcie ponownie koszykarki Cukierków prowadziły. Po skutecznych akcjach Amerykanek Khaili Anders i Joei Clyburn Odra wygrywała już 34:27. Końcówka ponownie jednak należała do torunianek, które tuż przed przerwą wyszły na prowadzenie 36:34. Najlepszą koszykarką na parkiecie była Lindsay Taylor, która niemalże bezbłędnie wykorzystywała swój wzrost pod koszem rywalek. Po zmianie stron żadna z drużyn nie była w stanie „odskoczyć” na więcej niż cztery „oczka”. Równo z końcową syreną trzeciej kwarty trafiła zza linii 6,25 m Beata Predehl i miejscowe prowadziły 53:49. Co prawda pierwsze punkty w ostatniej części gry zdobyły przyjezdne. Justyna Daniel wykorzystała dwa rzuty wolne, ale później aż trzynaście „oczek” z rzędu zdobyły torunianki i prowadziły 66:51. Podopieczne Leszka Marca próbowały jeszcze odrobić straty, ale gospodynie na to nie pozwoliły i ostatecznie wygrały różnicą piętnastu punktów. W meczu tym nie zagrała Meredith Alexis. Amerykanka cały mecz oglądała z trybun. Nieoficjalnie wiadomo, że ma propozycję z ligi francuskiej i nie ma ochoty już grać w Toruniu. Energa Toruń – Cukierki Odra Brzeg 78:63 (17:16, 19:18, 17:15, 25:14) Energa: Lindsay Taylor 28, Emilia Tłumak 15, Beata Predehl 14, Anna Marczewska 8, Joanna Chełczyńska 5, Justyna Grabowska 4, Lada Kovalenko 3, Alicja Perlińska 1, Patrycja Bajerska 0, Justyna Zielińska 0.
Cukierki: Khaili Sanders 14, Daria Cybulak 12, Joei Clyburn 12, Lyudmyla Lyubarska 9, Ałła Yurlagina 7, Justyna Daniel 7, Małgorzata Kudłak 2, Magdalena Rzeźnik 0, Mirela Pułtorak 0. Statystyki