,

UTEX ROW wygrywa w Czechach

Drużyna UTEX ROW Rybnik odniosła trzecie zwycięstwo w rozgrywkach Central Europe Women League. Tym razem podopieczne Mirosława Orczyka i Adama Renera pokonały na wyjeździe w Czechach drużynę Sokola Hradec Kralove 69:64. Dzięki tej wygranej zawodniczki z Rybnika awansowały na pozycję lidera swojej grupy.

,

Spotkanie w Hradec Kralove znakomicie rozpoczęło się dla rybniczanek, wśród których prym wiodła amerykańska środkowa Hollie Merideth. Zawodniczka ROW-u była nie do powstrzymania dla Czeszek. W pierwszej połowie meczu rybniczanka miała już na swoim koncie 16 punktów. Obrona drużyny Sokoła nie potrafiła znaleźć żadnego antidotum na Merideth, co pozwoliło beniaminkowi Ford Germaz Ekstraklasy na powiększanie przewagi. Po pierwszej połowie meczu podopieczne Mirosława Orczyka prowadziły 37:30. W drugiej połowie do pracy wzięły się gospodynie, które szybko odrobiły straty i objęły minimalne prowadzenie 40:39. Od tego momentu obie drużyny grały kosz za kosz i na niespełna minutę do końca meczu na tablicy wyników widniał wynik remisowy 64:64. Od tego momentu zawodniczki Sokoła już nie zapunktowały, a rybniczanki (Nikita Bell i Małgorzata Chomicka) dorzuciły do dorobku swojej drużyny 5 punktów z linii rzutów osobistych. Ostatecznie UTEX ROW Rybnik pokonał w Hradec Kralove tamtejszy Sokół 69:64 odnosząc tym samym trzecią wygraną w Central Europe Women League. Sokol Hradec Kralove - Utex Row Rybnik 64:69 (16:23, 14:14, 19:14, 15:18) UTEX ROW: Nikita Bell 23 (1x3), Hollie Merideth 21 (1x3), Agnieszka Jaroszewicz 8, Edyta Błaszczak 8 (2x3), Małgorzata Chomicka 7, Marquetta Dickens 2.