,

Utex lepszy od akademiczek

Beniaminek z Rybnika po bardzo wyrównanej walce pokonał drużynę Inei AZS-u Poznań 68:65. Aż cztery zawodniczki Utexu spędziły na parkiecie niemal całe spotkanie, ale pozwoliło to miejscowym kibicom cieszyć się z wywalczonych dwóch punktów w starciu z bardzo wymagającym rywalem.

,

Spotkanie od pierwszego gwizdka było bardzo wyrównane. Obie drużyny nie odpuszczały i walczyły bardzo ostro. Dowodem na to są szybko złapane dwa przewinienia przez Agnieszkę Jaroszewicz, która już na początku meczu zamieniła na parkiecie Edyta Błaszczak. Po bardzo wyrównanych pierwszych minutach pierwszą kwartę rybniczanki wygrywają 19:14. W drugiej odsłonie meczu podopieczne Mirosława Orczyka kontrolowały wynik głównie dzięki celnym rzutom trzypunktowym Błaszczak i Oleny Proszczenko. Do szatni obie drużyny schodziły przy prowadzeniu UTEX-u ROW 38:35. Drugą połowę meczu znakomicie rozpoczęły akademiczki, które pierwsze minuty wygrały 10:2 i objęły prowadzenie 45:40. W tym jednak momencie do pracy zabrały się Nikita Bell oraz Hollie Merideth. Dzięki skutecznej grze tego duetu rybniczanki odrobiły straty i po 3 kwartach na tablicy wyników widniał remis 51:51. Ostatnia kwarta spotkania toczyła się ze wskazaniem na zawodniczki ROW-u. Na 3 minuty przed końcem meczu po celnym rzucie zza linii 6.25 Błaszczak rybniczanki uzyskały siedmiopunktową przewagę i wydawało się, że spokojnie dowiozą prowadzenie do końcowej syreny. Kilka strat w ich wykonaniu sprawiło jednak, że końcówka meczu po raz kolejny dostarczyła rybnickim fanom dramaturgii. Ostatecznie dzięki skutecznie wykonywanym rzutom wolnym beniaminek dowiózł kolejne zwycięstwo do końca. Wynik spotkania na 68:65 dla UTEX-u ustanowiła celnym rzutem za trzy punkty kapitan poznańskiej ekipy Monika Sibora. Dzięki tej wygranej zespół z Rybnika zrównał się w tabeli Ford Germaz Ekstraklasy z akademiczkami z Poznania, jednak ma o jedno spotkanie rozegrane mniej. W ekipie z Rybnika znakomicie zagrał duet podkoszowych zawodniczek: Nikita Bell i Hollie Merideth. Bell zakończyła spotkanie z 17 punktami i 13 zbiórkami, natomiast Merideth z 14 oczkami i 14 zbiórkami. Cichym bohaterem meczu była jednak Edyta Błaszczak, która dała bardzo dobrą zmianę i zakończyła spotkanie z dorobkiem 15 punktów i 4 przechwytów. Liderką poznanianek była środkowa Reda Aleliunaite-Jankowska, która dla swojej drużyny zdobyła 9 punktów oraz miała jeszcze 15 zbiórek, 6 bloków i 4 asysty. Tradycyjnie z dobrej strony pokazała się Joanna Jarkowska, która jednak musiała opuścić parkiet przedwcześnie z powodu przekroczenia limitu przewinień. Utex ROW Rybnik - INEA AZS Poznań 68:65 (19:14, 19:21, 13:16, 17:14) Utex ROW: Nikita Bell 17, Edyta Błaszczak 15, Hollie Merideth 14, Olena Proszczenko 12, Agnieszka Jaroszewicz 4, Marquetta Dickens 4, Joanna Górzyńska-Szymczak 2, Małgorzata Chomicka 0.
INEA AZS: Joanna Jarkowska 15, Weronika Idczak 13, Reda Aleliunaite-Jankowska 9, Monika Ciecierska 8, Monika Sibora 7, Beata Krupska-Tyszkiewicz 6, Paulina Dąbkowska 5, Joanna Lorek 2. Statystyki