,

Gorzowianki z kolejnym zwycięstwem

Sobotni mecz był kolejnym trudnym spotkaniem dla osłabionego kadrowo zespołu Eugeniusza Sroki. Jeleniogórzanki w tym sezonie pokazały już jednak, że mimo problemów we własnej hali mogą powalczyć nawet z najgroźniejszymi rywalkami.

,

Zespół gospodarzy sobotniego spotkania nie rozpoczął udanie tracąc na początku pierwszej kwarty aż 9 punktów. Do stanu tego przyczyniły się przede wszystkim Agnieszka Szott i Justyna Żurowska. Kolejne udane akcje należały już do zespołu Kolegium Karkonoskiego, który dzięki rzutowi za trzy punkty Natalii Małaszewskiej i trafieniu spod kosza Doroty Wójcik odrobił część strat. Maksymalne w tej części gry 7-punktowe prowadzenie 6:13 zespół z Gorzowa uzyskał po celnym rzucie Joanny Czarneckiej. Podopiecznym Dariusza Maciejewskiego nie udało się uzyskać większej przewagi i pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 12:17. Początek drugiej kwarty to ofensywa zespołu AZS-u Gorzów, który dzięki punktom Agnieszki Szott, Joanny Czarneckiej i Amerykanki Carrie Moore zdobył kolejnych sześć punktów wychodząc na prowadzenie 12:23. Ambitnie grające jeleniogórzanki kierowane przez Natalię Małaszewską nie pozwoliły rywalkom na powiększenie strat a co więcej na trzy minuty przed przerwą „doszły” rywalki na cztery punkty doprowadzając do wyniku 24:28. W zespole Kolegium Karkonoskiego punkty zdobywała między innymi Iwona Kaszuwara, która po występach w innych zespołach zdecydowała się na powrót do Jeleniej Góry. Mimo kolejnego wzrostu przewagi gości do stanu 25:35, w końcówce drugiej odsłony świetnymi akcjami popisała się Natalia Małaszewska dwukrotnie przechwytując piłkę i skutecznie wykańczając akcję. Kapitan jeleniogórskiego zespołu ustaliła wynik pierwszej części meczu na 29:35. Za swoją ambicję i zaangażowanie w grę zespół Kolegium Karkonoskiego zapłacił w trzeciej kwarcie. Zawodniczki Eugeniusza Sroki, które w obecnym sezonie grają bardzo wąskim składem, wyraźnie opadły z sił, stwarzając rywalkom możliwość zbudowania większej przewagi. Fakt ten oraz wyłączenie z gry przez rywalki Natalii Małaszewskiej spowodował zdobycie przez zespół gości kolejnych 14 punktów! Dzięki skutecznej grze Denaim N’Garsanet oraz Agnieszki Szott i Katariny Ristic zespół gości wyszedł na prowadzenie 32:51. W tym fragmencie Koszykarki Kolegium Karkonoskiego nawet jeśli wypracowały sobie dobre pozycje nie potrafiły umieścić piłki w koszu rywalek. Serię zespołu z Gorzowa przerwała dopiero na dwie i pół minuty przed końcem trzeciej kwarty Agnieszka Kret. Trzecia odsłona zakończyła się przegraną drużyny gospodarzy 38:56 i rozstrzygnęła losy spotkania. W czwartej kwarcie jeleniogórzanki próbowały jeszcze odrobić część strat, jednak przewaga zespołu AZS-u Gorzów wciąż oscylowała wokół 20 punktów. Ostatecznie spotkanie zakończyło się porażką zespołu Kolegium Karkonoskiego 50:71. Mimo, że zwycięstwo gości nie było zagrożone, jeleniogórzanki zagrały bardzo ambitnie na miarę swoich obecnych możliwości. Patrząc na potencjał obu zespołów większość obserwatorów spodziewała się bowiem dużo większej przewagi punktowej zespołu z Gorzowa. KK AZS Jelenia Góra - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 50:71 (12:17, 17:18, 9:21, 12:15) KK AZS: Natalia Małaszewska 16, Agnieszka Kret 9, Joanna Dłutowska 6, Dorota Wójcik 5, Iwona Kaszuwara 5, Dorota Arodź 5, Agnieszka Balsam 4, Żaneta Sojka 0.
KSSSE AZS PWSZ: Carrie Moore 13, Agnieszka Szott 11, Denaimou N'Garsanet 10, Katarina Ristic 8, Justyna Żurowska 7, Joanna Czarnecka 6, Aleksandra Chomać 6, Barbara Kaszewska 6, Małgorzata Babicka 2, Aleksandra Pietraszek 2, Katarzyna Czubak 0, Agnieszka Kaczmarczyk 0.