,

Łodzianki zjadły Cukierki

ŁKS Siemens AGD pokonał w Brzegu miejscowe Cukierki. Mecz ostatecznie zakończył się rezultatem 77:64 na korzyść podopiecznych trenera Trześniewskiego, notując tym samym piątą, ligową wygraną w sezonie.

,

Jeszcze cztery minuty przed końcem niedzielnego pojedynku Cukierki przegrywały dziesięcioma punktami i wciąż miały szansę na końcowy triumf. Niestety, w tym momencie celnym rzutem za trzy popisała się brazylijska skrzydłowa Renata Oliveira, która tym samym niemalże przypieczętowała zwycięstwo przyjezdnych. - Był to dla nas bardzo istotny mecz, zwycięstwo nad Cukierkami to minimum, teraz czekają nas kolejne spotkania z zespołami z dolnej części tabeli - AZS-em Jelenia Góra i SMS-em Łomianki - skomentował trener ŁKS-u Mirosław Trześniewski. - W ŁKS-ie wystąpiły same doświadczone zawodniczki, "jedynka" i "dwójka" zagrały jak profesorki. Moim dziewczynom nie można odmówić ambicji, ale doświadczenie rywalek przeważyło - analizował po meczu szkoleniowiec Cukierków Leszek Marzec. Jego podopieczne tylko w pierwszej kwarcie prowadziły wyrównany bój, później przyjezdne z minuty na minutę budowały coraz większą przewagę. Niestety, po raz kolejny wystąpiła spora różnica w zbiórkach, aż 17 piłek więcej zebrały ełkaesiaczki, co przy 13 punktach różnicy mówi samo za siebie. Nie ma się więc co dziwić, że trener Marzec po raz kolejny apelował do działaczy o potrzebę zatrudnienia wysokiej zawodniczki podkoszowej. Cukierki Odra Brzeg - ŁKS Siemens AGD Łódź 64:77 (19:19, 9:14, 21:25, 15:19) Cukierki Odra: Joei Clyburn 23, Mirela Pułtorak 16, Khaili Sanders 13, Daria Cybulak 6, Magdalena Rzeźnik 3, Ałła Jurlagina 3, Justyna Daniel 0, Małgorzata Kudłak 0, Ludmiła Lyubarska 0.
ŁKS Siemens AGD: Jennifer Humphrey 22, Renata Oliveira 14, Sylwia Wlaźlak 11, Dorota Sobczyk 9, Edyta Koryzna 8, Katarzyna Kenig 5, Joice Cristina Rodrigues 4, Julia Saszko 2, Birute Dominauskaite 2. Statystyki