,

Fantastyczny finisz!

W pierwszym starciu w ramach 1/8 finału Pucharu Polski - Sure Shot Cup, pomiędzy PKM Dudą PWSZ Leszno a Cukierkami Odrą Brzeg, lepsze okazały się przyjezdne. Zawodniczki prowadzone przez Leszka Marca bardzo dobrze finiszowały w tym spotkaniu, wygrywając czwartą kwartę 23:15, głównie dzięki dobrej dyspozycji zza linii 6,25m w ostatnich minutach spotkania.

,

W pierwszym meczu 1/8 Pucharu Polski na leszczyńskim parkiecie, górą okazały się ambitnie grające do końca, przyjezdne. Drużyna Cukierków Odry Brzeg, potraktowała nieco poważniej ten mecz i odniosła zwycięstwo. Mecz od początku 5 minuty pierwszej kwarty toczył się pod dyktando zawodniczek z Leszna. Ich kilkupunktowa przewaga utrzymywała się praktycznie, przez prawie całe spotkanie. Gdy na parkiecie przebywał podstawowy skład, różnica wzrastała na korzyść gospodarzy natomiast, gdy na boisku pojawiły się zmienniczki, wynik zbliżał się do remisu. Końcówka meczu należała jednak do brzeżanek. Wykorzystując słabą obronę leszczynianek, grających w rezerwowym składzie, w przeciągu ostatniej minuty, zdążyły one wpakować Dudzie trzy pod rząd, piękne „trójki”. Tym samym zmieniając wynik z 69:64 na 69:73 dla Cukierków. W samym meczu niewiele było emocji. Piknikowa atmosfera na trybunach przeniosła się też i na parkiet. Trener ekipy z Leszna wyraźnie oszczędzał swoje „strzelby”, na sobotnią potyczkę z zespołem z Rybnika. Z rezerwowych najlepiej pokazała się w tym meczu Monika Soroczyńska, zdobywczyni 10 punktów. Wśród przyjezdnych rozstrzelała się Sanders, wspierana przez Lyubarską i Clyburn. Zawodniczki te potrafiły znaleźć dobrą receptę, na słabą obronę Dudy w tym meczu. Po meczu koszykarki z Brzegu wydawały się nieco zaskoczone tą wygraną oraz bardzo uradowane. Natomiast w obozie miejscowych, nie było widać jakiegoś wielkiego smutku, a trener Jarosław Krysiewicz, był zadowolony, że przed sobotnim ważnym meczem, nie doszło do nowych, poważnych kontuzji. PKM Duda PWSZ Leszno - Cukierki Odra Brzeg 69:73 (26:20, 14:16, 16:16, 15:23) PKM Duda PWSZ: Makowska 14, Budnik 12, Soroczyńska 10, Krysiewicz 9, Jinks 8, Koc 5, Król 4, Żytomirska 2, Siwczak 2, Krzywicka 2, Talarczyk 1.
Cukierki Odra: Sanders 19, Clyburn 15, Lyubarska 15, Cybulak 12. Półtorak 4, Daniel 4, Yurlagina 2, Rzeźnik 2, Bachryj 0, Kudłak 0. Statystyki