,

Energa po raz drugi lepsza od Inei AZS-u

Koszykarki Energi Toruń wygrały rewanżowe spotkanie z Ineą AZS-em Poznań i awansowały do kolejnej fazy zmagań Pucharu Polski - Sure Shot Cup. Torunianki, które pokonały poznanianki przed własną publicznością, tym razem okazały się lepsze w meczu wyjazdowym, pokonując koszykarki Romana Habera 76:65, dzięki czemu awansowały do finałów Sure Shot Cup.

,

Od początku meczu swój styl gry narzuciły przyjezdne. Dobrze spisywały się obydwie rozgrywające Alicja Perlińska i Beata Predehl. Raz za razem kosz akademiczek dziurawiła Amerykanka Lindsey Tylor, którą dzielnie wspomagały Anna Marczewska i Emilia Tłumak. Efekt? Premierowa odsłona dla "Katarzynek" 23:18. Druga odsłona nie wiele odbiegała od pierwszej. AZS walczył dzielnie, ambitnie "odgryzając" się przeciwniczkom pojedyńczymi, indywidualnymi akcjami. Po pierwszych 20 minutach gry 47:37 - dla koszykarek trenera Adama Prabuckiego. W przerwie, gdy trenerzy przekazywali wzkazówki swoim podpiecznym, licznie zgromadzeni widzowie brali udział w konkursiach z bardzo atrakcyjnymi nagrodami, które jak zawsze ufundował glówny sponsor poznańskich koszykarek Grupa INEA. Po przerwie lepiej spisywały się podopieczne trenera Romana Habera, główna w tym zasługa młodziutkiej Weroniki Idczak (17 punktów), którą w odrabianiu strat starały się wspomóc doświadczone Beata Krupska Tyszkiewicz (10 punktów) oraz Monika Sibora (9 "oczek"). Poznanianki odrobiły straty, kilkukrotnie wychodziły nawet na minimalne prowadzenie. Ostatecznie jednak Energa nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa i awansu do kolejnej rundy Pucharu Polski, ieczętując sukces w ostatniej odsłonie wygranej 19:10.