,

Cukierki zagrają w finale Sure Shot Cup!

Cukierki Odra Brzeg pokonały przed własną publicznością po raz drugi PKM Dudę PWSZ Leszno i zagrają w finale ośmiu Sure Shot Cup. Brzeżanki tym razem zwyciężyły 78:66.

,

Brzeskie Cukierki mają na koncie dziesięć porażek ligowych z rzędu, ale w Pucharze Polski nadal pozostają niepokonane. Dziś wygrały z Dudą Leszno 78:66. Przed tygodniem brzeżanki niespodziewanie wygrały w Lesznie różnicą czterech punktów. Przed rewanżem trener Leszek Marzec zapowiadał walkę o kolejne zwycięstwo. Od początku wczorajszego spotkania zarysowała się przewaga miejscowych, momentami sięgała ona już nawet 14 punktów, a po pierwszej połowie Cukierki prowadziły 44:32. Niestety, w trzeciej kwarcie gra wyraźnie "siadła", przewaga topniała z minuty na minutę, a na początku czwartej części gry to Duda wyszła na prowadzenie. - Dziewczyny kilka akcji przespały, ale na szczęście potrafiły się odbudować i odrobić stratę, być może myślami były już na świętach, bo część z nich w nocy już wyjeżdża - usprawiedliwiał po meczu swoje zawodniczki Marzec. - Cieszę się z awansu, bo to jest najważniejsze - dodawał szkoleniowiec. Było to pożegnalne spotkanie w barwach Cukierków Rosjanki Ałły Jurlaginy. - Wraz z zarządem podjęliśmy wspólnie tę decyzję. Zawodniczka nie pasowała do mojej koncepcji składu - tłumaczył rezygnację z Rosjanki trener Marzec. - W zespole są trzy rozgrywające plus Daria Cybulak, która też może grać na "jedynce". Chcemy bardziej postawić na Magdę Rzeźnik, która jest jeszcze młoda i perspektywiczna, dlatego żegnamy się z Ałłą - dodawał kierownik zespołu Bolesław Garncarczyk.