,

CCC zdobyło Jelenią Górę

Jeszcze na niespełna pięć minut przed zakończeniem spotkania w derbach Dolnego Śląska pomiędzy zespołami AZS-u Kolegium Karkonoskiego Jelenia Góra i CCC Polkowice, faworyzowane polkowiczanki prowadziły zaledwie czterema punktami i wynik był sprawą otwartą. Skuteczna końcówka w wykonaniu drużyny Wojciecha Spisackiego doprowadziła drużynę CCC Polkowice do zwycięstwa 72:52.

,

Chociaż końcowy wynik mógłby wskazywać na łatwe zwycięstwo faworyzowanej drużyny z Polkowic, to do połowy ostatniej kwarty kibice w hali przy ulicy Sudeckiej obserwowali wyrównane spotkanie. Mecz udanie rozpoczął się dla zespołu Kolegium Karkonoskiego, który dzięki punktom Doroty Wójcik i Iwony Kaszuwary wyszedł na prowadzenie 4:0. Oba zespołu grały bardzo nieskutecznie czego dowodem jest fakt, że wynik ten utrzymywał się aż ... do połowy pierwszej kwarty, kiedy to pierwsze punkty dla zespołu z Polkowic zdobyła Anna Szyćko. Końcówka tej odsłony należała już do zespołu gości. Przy wyniku 8:8 celny rzut wolny wykonała Ilona Jasnowska a kolejną akcję skutecznie wykończyła Justyna Jeziorna ustalając wynik pierwszej kwarty na 8:11. Na drugą kwartę polkowiczanki wyszły bardziej skoncentrowane i dzięki punktom Veroniki Bortelovej i Petry Stampaliji odskoczyły rywalkom na osiem punktów, co było maksymalną przewaga zespołu CCC. Trzecia drużyna ubiegłego sezonu miała jednak duże trudności z zatrzymaniem Natalii Małaszewskiej, która często faulowana pod koszem skutecznie egzekwowała rzuty osobiste. To właśnie głównie dzięki punktom kapitan jeleniogórzanek akademiczki zmniejszyły stratę punktową do rywalek zaledwie na jeden punkt. Wynik do przerwy na 22:25 ustaliła dla drużyny gości Justyna Jeziorna. Po przerwie zespół CCC Polkowice próbował uzyskać bezpieczną przewagę, jednak zespół Eugeniusza Sroki swoją bardzo ambitną grą nie pozwalał na to. Przewaga gości dochodziła do ośmiu punktów, jednak za każdym razem jeleniogórzanki odrabiały straty. W końcówce trzeciej kwarty przy stanie 31:39 w zespole Kolegium Karkonoskiego za trzy punkty trafiła Dorota Arodź. Dwie kolejne akcje Petry Stampaliji i Justyny Jeziornej dały cenne punkty zespołowi gości, który po trzech kwartach prowadził 34:43. Ostatnią kwartę CCC Polkowice musiał rozegrać bez swojej rozgrywającej Veroniki Bortelovej, która opuściłą parkiet po pięciu faulach. Mimo tego osłabienia polkowiczanki wyszły na prowadzenie 37:49 i wydawało się, że nic nie odbierze im zwycięstwa. Zespół Kolegium Karkonoskiego miał jednak znakomicie dysponowaną Natalię Małaszewską, która wraz z Iwoną Kaszuwarą na pięć minut przed końcową syreną zmniejszyła stratę do czterech punktów doprowadzając do rezultatu 47:51. W tym trudnym momencie dla drużyny CCC ciężar gry wzięła na siebie Ilona Jasnowska. Kapitan polkowiczanek najpierw trafiła za dwa a w kolejnej akcji za trzy punkty powiększając przewagę swojego zespołu do dziewięciu „oczek”. Był to przełomowy moment meczu bowiem jeleniogórzanki wyraźnie straciły wiarę w końcowy sukces. Znać dawała o sobie także krótka ławka rezerwowych, gdyż po nieskutecznych akcjach w ofensywie akademiczki powoli wracały do obrony pozwalając zespołowi gości na zdobywanie łatwych punktów. Przewaga zespołu gości w krótkim odstępie czasu urosła do dwudziestu punktów i mecz zakończył się porażką jeleniogórzanek 52:72. Po raz kolejny zespół Eugeniusza Sroki przegrał swój mecz w samej końcówce, pokazując jednak, że mimo młodego wieku jest w stanie nawiązywać równą walkę z czołowymi zespołami ekstraklasy. Najwięcej 20 punktów w zespole akademiczek zdobyła Natalia Małaszewska, a jedenaście oczek dodała Iwona Kaszuwara. Dobrze zaprezentowała się także Dorota Wójcik, notując na swoim koncie sześć punktów, siedem zbiórek i pięć razy blokując rywalki pod koszem. W drużynie z Polkowic pierwszoplanowe role odgrywały Petra Stampalija i doświadczona kapitan Ilona Jasnowska, obie zdobywając 19 punktów, znacznie poniżej oczekiwań zaprezentowała się Amerykanka Jeniffer Lacy, która w całym meczu oddała zaledwie dwa celne rzuty. KK AZS Jelenia Góra - CCC Polkowice 52:72 (8:11, 14:14, 12:18, 18:29) KK AZS: Natalia Małaszewska 20, Iwona Kaszuwara 11, Dorota Arodź 9, Dorota Wójcik 6, Agnieszka Kret 6, Żaneta Sojka 0, Joanna Dłutowska 0. CCC: Ilona Jasnowska 19, Petra Stampalija 19, Justyna Jeziorna 14, Anna Szyćko 13, Jennifer Lacy 4, Veronika Bortelova 3, Marta Gajewska 0, Łucja Tomczak 0, Elżbieta Paździerska 0. Statystyki