,

Wzmocnienia dały efekt!

Nowe koszykarki Finepharm KK AZS potwierdziły, że będą sporym wzmocnieniem swojej nowej drużyny. Brittany Jackson zdobyła 23 punkty, a Alvine Mendeng 21 punktów, co pozwoliło w przekonujący sposób odnieść pierwsze zwycięstwo w tym sezonie i udanie zrewanżować się się Arcus SMS PZKosz za porażkę w Łomiankach.

,

Spotkanie rozpoczęło się od miłego akcentu, kiedy to komisarz plkk Leszek Rakoczy wręczył Olivi Tomiałowicz z drużyny Arcusa SMS PZKosz Łomianki i Natalii Małaszewskiej z Finepharmu Kolegium Karkonoskiego AZS Jelenia Góra oficjalne powołania do drużyny gwiazd Ford Germaz Ekstraklasy w meczu przeciwko mistrzowi Polski Wiśle Can Pack Kraków, który odbędzie się 27. stycznia. Kibicom zgromadzonym w hali przy ul. Sudeckiej przedstawiono także sponsora tytularnego klubu Pana Jana Czarneckiego, właściciela spółki Finepharm oraz nowe zawodniczki w zespole Amerykankę Brittany Jackson i Kamerunkę Alvine Mendeng. Stawka spotkania nieco sparaliżowała zespół Finepharmu, który rozpoczął mecz bardzo nerwowo. Wykorzystała to drużyna z Łomianek niespodziewanie obejmując ośmiopunktowe prowadzenie. Wynik 2:10 był skutkiem znakomitej gry Olivii Tomiałowicz, która zdobyła niemal wszystkie punkty dla swojego zespołu. Dla jeleniogórzanek swoje pierwsze punkty uzyskała Amerykanka Brittany Jackson. Drużyna gospodarzy stopniowo odrabiała straty i dopiero w końcówce pierwszej kwarty po trafieniu Natalii Małaszewskiej doprowadziła do remisu 18:18. Na prowadzenie schodziły jednak koszykarki SMS-u, które dzięki trzem punktom Olivii Tomiałowicz zakończyły tę część meczu rezultatem 18:21. Wybrana do zespołu gwiazd zawodniczka na początku drugiej kwarty ponownie trafiła zza linii 6,25 i zespół gości prowadził 18:24. Jeleniogórzanki poprawiły grę w ofensywie i niebawem dzięki punktom Kamerunki Alvine Mendeng i „trójkom” Agnieszki Kret oraz grającej na wysokim procencie Brittany Jackson wyszły na prowadzenie 26:24. Zespół Remigiusza Kocia grał niezwykle ambitnie walcząc na całym boisku. Mimo, że akademiczki dzięki punktom Natalii Małaszewskiej i nowych zawodniczek osiągnęły już 9-punktową przewagę, drużyna gości odrobiła część strat i schodziła na przerwę przy wyniku 37:34. Ostatnie trzy punkty dla zespołu z Łomianek zdobyła Katarzyna Bednarczyk. Trzecia kwarta stała pod znakiem coraz bardziej zdecydowanej przewagi zespołu Finepharmu. Od stanu 38:36 podopieczne Eugeniusza Sroki zdobyły kolejnych trzynaście punktów. Znakomitą drugą część meczu miała Alvine Mendeng, która efektywnymi wejściami pod kosz seryjnie zdobywała punkty dla swojego nowego zespołu a oprócz tego bardzo dobrze ustawiała się w defensywie. W obronie reprezentantka Kamerunu duże wsparcie miała w Dorocie Wójcik, która rozgrywała kolejne bardzo dobre spotkanie. W trzeciej kwarcie na kilka minut z gry wyłączona została kapitan AZS-u Natalia Małaszewska, która musiała skorzystać z pomocy masażysty po urazie kolana. Najskuteczniejszą zawodniczkę ligi, która w końcówce tej części meczu powróciła do gry udanie zastępowała Dorota Arodź. Trzecia kwarta zakończyła się bezpiecznym prowadzeniem gospodarzy 60:45. W ostatniej odsłonie zawodniczki z Łomianek wyraźnie opadły z sił, co pozwoliło jeleniogórzankom na powiększenie przewagi. W zespole AZS-u z dobrej strony pokazała się Iwona Kaszuwara, która skutecznie kończyła akcję drużyny zdobywając w tej części meczu dziewięć punktów. Swój dorobek punkowy poprawiła także Brittany Jackson, która w całym meczu zdobyła 23 punkty, pięciokrotnie trafiając zza linii 6,25. Spotkanie zakończyło się rezultatem 84:62 i było pierwszym zwycięstwem zespołu Finepharmu w obecnym sezonie. Wygrana to pozwoliła zespołowi na opuszczenie ostatniego miejsca w tabeli. Mimo, że nowe zawodniczki Kolegium Karkonoskiego dołączyły do zespołu dopiero w piątek udanie zainaugurowały swój występ w Jeleniej Górze i pokazały, że będą dużym wzmocnieniem zespołu. Brittany Jackson zdobyła 23 punkty i była najskuteczniejszą zawodniczką meczu a o dwa „oczka” mniej uzyskała Alvine Mendeng. Kolejny mecz dobrze zagrała Dorota Wójcik, która zdobyła osiem punktów, miała dwanaście zbiórek i cztery bloki. Nieco mniej, bo 10 punktów uzyskała dobrze pilnowana przez rywalki Natalia Małaszewska, która udanie dogrywała piłki koleżankom z zespołu. W drużynie SMS-u Łomianki znakomite zawody rozegrała Olivia Tomiałowicz zapisując na swoim koncie 19 punktów, po dziesięć punktów zdobyły Magdalena Kaczmarska i Katarzyna Bednarczyk. Finepharm KK AZS Jelenia Góra - Arcus SMS PZKosz Łomianki 84:62 (18:21, 19:13, 23:11, 24:17) Finepharm KK AZS: Brittany Jackson 23, Alvine Mendeng 21, Iwona Kaszuwara 11, Natalia Małaszewska 10, Dorota Wójcik 8, Agnieszka Kret 6, Dorota Arodź 5. Arcus SMS PZKosz : Olivia Tomiałowicz 19, Magda Kaczmarska 10, Katarzyna Bednarczyk 10, Małgorzata Misiuk 7, Claudia Sosnowska 6, Kamila Kowalewska 5, Aneta Kotnis 4, Agnieszka Śnieżek 1, Katarzyna Ćwiklińska 0. Statystyki