,

INEA AZS – Cukierki Odra: Wygrać!

W pierwszym meczu obydwu drużyn, który odbył się 10 listopada 2007 roku w Brzegu, INEA AZS Poznań zwyciężyła Cukierki Odrę 76:58. Do końcowego sukcesu akademiczki poprowadziły Monika Sibora i Reda Aleliunaite Jankowska - obie zawodniczki zdobyły po 13 punktów.

,

Dla trenera Roman Habera będzie to kolejny mecz, w którym jego podopieczne mogą przełamać ciążącą nad nimi fatalną passę – akademiczki już pięciokrotnie w tym roku przegrywały. Będzie to także okazja do sprawdzenia w jakim stopniu wkomponowała się w zespół zawodniczka z USA – Amy Samders. Amerykanka w poprzedniej kolejce zadebiutowała na parkietach FGE – przypomnimy, że debiut wypadł przyzwoicie – Amy zanotowała dziewięć punktów, dwie zbiórki, jedną asystę. Ostatnie wyjazdowe spotkanie z drużyną CCC Polkowice zakończyło się porażką poznanianek 45:70. – Polkowice już w pierwszych minutach nam uciekły. Drużyna z Polkowic chciała, walczyła. Duża rotacja w składzie, sporo wyrównanych zawodniczek. Szybko odskoczyły nam na 16 punktów. My doszliśmy na 9, a do przerwy znów było 15. Po przerwie znowu rywalki odskoczyły i po meczu – relacjonuje trener Haber. Po chwili namysłu dodając. - My mamy chyba jakiś kryzys. Nie ma atmosfery, chemii, źle to wygląda U nas nie grają zawodniczki podstawowe, słabo też środkowe. Jest im wstyd! - Mecz zagraliśmy po prostu fatalnie, zdobyliśmy zaledwie 45 punktów. Po prostu wstyd. Nie mam nic do tłumaczenia. Jest mi wstyd za mnie, za moje koleżanki – mówi z kolei Monika Sibora, kapitan akademiczek. Po chwili nieśmiało dodając - Mam nadzieję, że się wreszcie pozbieramy, bo jeszcze kilka meczów zostało. W szeregach gospodyń w najbliższym pojedynku nie wystąpi Weronika Idczak. Młoda rozgrywająca doznała kontuzji podczas meczu w Polkowicach – na początku trzeciej kwarty skręciła staw skokowy. Zespół Cukierków Odry Brzeg również nie zachwyca. W dziewiętnastu dotychczas rozegranych spotkaniach podopieczne trenera Leszka Marca wygrały tylko cztery razy i zajmują 11 pozycję w ligowej stawce. W ostatniej kolejce jednak długo stawiały dzielny opór Wiśle Can-Pack Kraków, przegrywając ostatecznie 80:96. Prym w ekipie gości wiodły Joei Clyburn (27 punktów) oraz Daria Cybulak ( 18 punktów). Odcięcie tych zawodniczek od podań może okazać się kluczem do wygranej dla zawodniczek INEI. Mecz INEI AZS-u Poznań z Cukierkami Odrą Brzeg zostanie rozegrany w niedzielę tj. 17.02.2008 r. w hali „Arena” przy ulicy Wyspiańskiego 33. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:00. Uczniowie i studenci na podstawie legitymacji zostają wpuszczeni za darmo. Wstęp również za okazaniem sobotniej „Gazety Wyborczej”