,

Utex Row bez wygranej w Final Four CEWL

UTEX ROW Rybnik niestety nie zdołał wygrać finału pocieszenia w Final Four Central Europe Women League. W ostatnim swoim występie rybniczanki nie sprostały słowackiej drużynie INPEK Nitra, przegrywając po dość przeciętnym spotkaniu 56:65. Najskuteczniejszą zawodniczką meczu była Magdalena Skorek, która na swoim koncie zapisała 16 oczek. Pomimo porażki rybniczanki zostały uhonorowane okolicznościowym pucharem.

,

Spotkanie o trzecie miejsce w Central Europe Women League zdecydowanie lepiej rozpoczęła ekipa UTEX ROW Rybnik, która po skutecznych akcjach Edyty Błaszczak oraz Magdaleny Skorek wyszły na prowadzenie 11:0. Pierwsze punkty dla słowackiego zespołu w 3 minucie meczu zdobyła Kalafutova. Jedynym problemem w drużynie rybnickiej były szybkie dwa przewinienia Hollie Merideth. To jednak nie wpłynęło na styl gry UTEXu, który dzięki agresywnej grze w obronie i szybkim atakom wygrał pierwszą kwartę 22:12, a Merideth końcówkę kwarty spędziła już na ławce z trzema faulami. Druga kwarta spotkania to powolne niwelowanie strat przez ekipę z Nitry. Rybniczanki nieco stanęły w ataku i dzięki temu Słowaczki w 18 minucie przegrywały już tylko 24:29, a po piątym celnym rzucie zza linii 6,25 przewaga ROW-u stopniała do zaledwie 3 punktów – 30:27. Ostatecznie do szatni na przerwę zespoły udały się przy wyniku remisowym, który ustaliła w ostatniej sekundzie pierwszej połowy Martina Vyhnakova.. kolejną trójką. Początek drugiej kwarty to dalszy koncert trójek w wykonaniu Słowaczek. Kolejno zza linii 6.25 trafiły Bibiana Kalafutova, Gabriela Kubatova, Lucia Krc-Turbova oraz Zuzana Mracnova, a INPEK Nitra prowadził już 44:34. Niemoc naszych zawodniczek w ataku przełamała w końcu Nikita Bell, jednak w odpowiedzi kolejny rzut za 3 punkty trafiła Mracnova i była to już piąta trójka Słowaczek po przerwie. Zawodniczki INPEK-u przejęły całkowitą kontrolę nad przebiegiem wydarzeń, a w 27 minucie prowadziły już 51:36. Do końcowej syreny w tej kwarcie rybnickim zawodniczkom udało się odrobić 2 oczka, a wynik po 30 minutach meczu brzmiał 53:40 dla Nitry. W ostatniej kwarcie, mimo ambitnej postawy, nie udało się już rybniczankom dogonić rywalek. Przewaga słowackiej drużyny cały czas wahała się w okolicach 10 punktów, po to żeby ostatecznie wygrać 65:56. W ostatniej kwarcie meczu z bardzo dobrej strony pokazały się Magdalena Skorek oraz Joanna Szymczak-Górzyńśka, to jednak nie uchroniło UTEX ROW-u od porażki na zakończenie swojego udziału w Central Europe Women League. Główną bronią Słowackiej drużyny okazały się rzuty trzypunktowe, których w całym meczu zapisały na swoim koncie aż 11. Liderką drużyny była kapitan Edita Sujanova, a w swoich statystykach zapisała ona 12 punktów i 16 zbiórek. Wśród rybniczanek z bardzo dobrej strony pokazały się Magdalena Skorek oraz Joanna Szymczak-Górzyńska. To na ich barkach spoczywało zdobywanie punktów i wywiązały się z tej roli bardzo dobrze. Niestety nie pomogło to w odniesieniu wygranej na zakończenie udziału w Central Europe Women League, które z pewnością chociaż w małym stopniu poprawiło humory zawodniczkom, trenerom, działaczom oraz licznej grupie polskich dziennikarzy, którzy dzięki dobrej współpracy z klubem pojawili się w Banskiej Bystrzycy na Final Four. UTEX ROW Rybnik – BK INPEK UKF Nitra 56:65 (22:12, 10:20, 8:21, 16:12) UTEX ROW Rybnik: Magdalena Skorek 16, Joanna Szymczak-Górzyńska 14, Nikita Bell 9, Edyta Błaszczak 9, Hollie Merideth 6, Marquetta Dickens 2, Minja Siljegovic 0, Małgorzata Chomicka 0 BK INPEK UKS Nitra: Zuzana Mracnova 14, Edita Sujanova 12, Gabriela Kubatova 11, Lucia Krc-Turbova 10, Bibiana Kalafutova 10, Dagmar Chlebovcova 3, Martina Vyhnakova 3, Zuzana Valachova 2