,

Poznaliśmy półfinalistów Pucharu FIBA

Rozgrywki Pucharu FIBA wkraczają w decydującą fazę. Rewanżowe mecze ćwierćfinałowe wyłoniły najlepsze cztery drużyny rozgrywek. W półfinale Berenta-Famila zagra z Galatasaray, a BC Moskwa z Elitzur Ramla.

,

Ekipa ze Schio po raz drugi pokonała Gospic. W rewanżowym meczu we Włoszech, chorwacka drużyna okazała się zdecydowanie gorsza, przegrywając 54:85. Przełomową okazała się druga kwarta meczu, w której gospodynie pozwoliły rzucić Gospic zaledwie cztery „oczka”, samemu rzucając ich aż 18. Drużyna BC Moskwa nie miała łatwej przeprawy w potyczce z innym rosyjskim zespołem – Chevakata. Koszykarki ze stolicy Rosji wygrały zdecydowanie pierwszą kwartę, jednak po trzydziestu minutach rywalki zniwelowały przewagę. Czwarta kwarta okazała się „szczęśliwa” dla gospodyń i to BC Moskwa awansowało do kolejnej rundy zmagań. Po zwycięstwie Elitzuru nad Włoszkami 78:51 w zeszłym tygodniu w Izraelu, zawodniczki Levoni zrewanżowały się w pojedynku przed własną publicznością. W Taranto karta się odwróciła i tym razem to gospodynie odniosły pewną wygraną 84:62. Mimo tak wysokiego zwycięstwa, Włoszkom zabrakło sześciu punktów, by awansować do półfinałów. Dzięki bardzo wysokiej zaliczce, w najlepszej czwórce znalazł się zespół Elitzur. Ostatnim półfinalistą Pucharu FIBA została ekipa Galatasaray, która po raz drugi pokonała Elektrę Ramat-Hasharon. Po zwycięstwie w Izraelu, Turczynki „dopełniły formalności”, wygrywając także u siebie – 70:53. Mecze półfinałowe odbędą się 12 marca o godzinie 20:30.