,

Coleman wywalczyła zwycięstwo

Ryan Coleman nie zeszła ani na sekundę z parkietu w trakcie meczu z Finepharm AZS KK Jelenia Góra. W tym czasie Amerykanka rzuciła 28 punktów, przesądzając w dużej mierze o zwycięstwie swojej drużyny w starciu, które odbyło się w Jeleniej Górze.

,

Nie udało się zespołowi Finepharmu AZS Kolegium Karkonoskie odnieść trzeciego zwycięstwa w ekstraklasie. Jeleniogórzanki przegrały mecz przeciwko zespołowi Dudy Leszno 58:68. Spotkanie przez większość część było bardzo wyrównane, bowiem aż trzy kwarty zakończyły się remisowo. Wygrana przez zespół z Leszna trzecia odsłona 18:8 zadecydowała o zwycięstwie drużyny Jarosława Krysiewicza. Od początku kibice zgromadzeni w hali przy ulicy Sudeckiej w Jeleniej Górze obserwowali wyrównaną walkę z obu stron. W połowie pierwszej kwarty głównie dzięki skutecznej grze Amerykanki Ryan Coleman przy stanie 9:13 minimalną, bo czteropunktową przewagę uzyskała drużyna gości. Mimo, że w odpowiedzi po serii celnych trafień Shyry Eli i rzucie za trzy punkty Natalii Małaszewskiej przewagę 16:13 uzyskał zespół Finepharmu pierwsza kwarta zakończyła się remisem 17:17. Podobny przebieg miała druga odsłona, w której żaden z zespołów nie mógł uzyskać przewagi większej niż cztery punkty. Na niespełna dwie minuty przed przerwą po akcjach Alvine Mendneg i Natalii Małaszewskiej 32:28 prowadził zespół gospodarzy, dwa kolejne trafienia ze strony Agnieszki Makowskiej i Darii Mieloszyńskiej sprawiły, że do przerwy utrzymywał się wynik remisowy 32:32. Trzecia jak się później okazało decydująca kwarta nie zaczęła się po myśli zespołu Finepharmu. Jeleniogórzanki nie mogły trafić do kosza rywalek a zespół z Leszna głównie dzięki kontrom Agnieszki Budnik i fantastycznie dysponowanej Ryan Coleman powiększał przewagę szybko doprowadzając do wyniku 34:43. Ofensywę gospodarzy przerwała trafieniem za trzy punkty Brittany Jackson, jednak jak się później okazało była to jedyna celna „trójka” Amerykanki na oddanych pięć prób. W końcówce trzeciej kwarty po raz pierwszy w tym sezonie na parkiecie pojawiła się powracająca po kontuzji Magdalena Gawrońska. Rozgrywająca Finepharmu niedługo potem zdobyła swoje pierwsze punkty ustalając wynik po trzeciej kwarcie na 40:50. Czwarta odsłona nie przyniosła już zmiany wyniku i podobnie jak dwie pierwsze zakończyła się remisem. Jeleniogórzanki nie były w stanie zmniejszyć przewagi zespołu Dudy Leszno a w szczególności zatrzymać Ryan Coleman, która w całym spotkaniu zdobyła 28 punktów. Amerykanka grała na bardzo wysokiej skuteczności i nie zanotowała ani jednej straty za co chwalił ją po meczu trener Finepharmu Eugeniusz Sroka. Spotkanie zakończyło się wygraną zespołu Dudy Leszno 68:58 a wynik ustaliła trafiając za trzy punkty równo z syreną Daria Mieloszyńska. - Bardzo się cieszymy, bo był to dla nas bardzo ważny mecz, który praktycznie daje nam miejsce w pierwszej czwórce przed fazą play-off. Przyjechaliśmy specjalnie z Gorzowa do Szklarskiej Poręby, żeby być tu na miejscu i dobrze się przygotować. Nie był specjalnie dobry mecz w naszym wykonaniu, nie mniej bardzo cieszy zwycięstwo, bo spodziewaliśmy się ciężkiego meczu – powiedział po spotkaniu trener Dudy Leszno Jarosław Krysiewicz. – Dziękujemy kibicom, którzy przyjechali z Leszna oraz Panu Prezydentowi Miasta Leszna, który także był na meczu, ich obecność jest dla nas bardzo ważna – dodała Anna Talarczyk. - Gratuluję zespołowi z Leszna, który jest bardzo dobrze przygotowany od początku rozgrywek. W zespole gości znakomicie zagrała Ryan Coleman, która zdobyła 28 punktów grając na znakomitym procencie i poprowadziła do zwycięstwa swój zespół. Próbowaliśmy różnego rodzaju ustawień obrony, ale bez skutku. Cieszymy się z powrotu do gry Magdy Gawrońskiej, od której nie mamy specjalnych wymagań, bowiem do ostatniej chwili nie było wiadomo, czy zagra. Magda weszła na parkiet i pokazała, że potrafi grać – powiedział trener Finepharmu Eugeniusz Sroka. – Byłyśmy dobrze przygotowane do tego meczu, ale drużyna z Leszna zagrała być może bardziej dojrzale – dodała Magdalena Gawrońska. Zawodniczka meczu: Ryan Coleman, PKM Duda PWSZ (evaluation: 28) Finepharm AZS KK Jelenia Góra - PKM Duda PWSZ Leszno 58:68 (17:17, 15:15, 8:18, 18:18) Finepharm AZS KK: Shyra Ely 15, Natalia Małaszewska 14, Alvine Mendeng 12, Magdalena Gawrońska 7, Brittany Jackson 7, Iwona Kaszuwara 3, Dorota Wójcik 0, Agnieszka Kret 0. PKM Duda PWSZ: Ryan Coleman 28, Daria Mieloszyńska 9, Agnieszka Budnik 9, Agnieszka Makowska 7, Edyta Krysiewicz 7, Anna Talarczyk 6, Martyna Koc 2. Statystyki